Україна має виплатити цього року 6,1 мільярда доларів

Читать на русском
Уже в травні належить погасити мільярд доларів за євробондами під гарантії США. Платежі МВФ перевищать 1,2 млрд доларів.

Поточного року Україна має виплатити зовнішнім кредиторам у рахунок погашення і обслуговування боргу близько 179 мільярдів гривень, або 6,1 мільярда доларів.

Як передає «Слово і Діло», про це пише в понеділок, 4 лютого, УНІАН з посиланням на заступника міністра фінансів Василя Шкуракова.

Держборг України зріс через транш МВФСукупний державний і гарантований державою борг України в грудні 2018 року зріс у доларовому еквіваленті на 4,77 відсотка, в гривневому – на 2,17 відсотка.

За його словами, має бути у тому числі погашення в травні на 1 мільярд доларів за євробондами, розміщеними у 2014 році під гарантії уряду США.

Також має бути остаточне погашення у вересні за бондами на 660 мільйонів доларів, випущеними у 2015 році.

Платежі на користь МВФ протягом року складуть у загальній сумі близько 1,2 мільярда доларів, на користь інших міжнародних фінансових організацій - близько 0,8 мільярда доларів.

Найбільш суттєві платежі з обслуговування зовнішнього боргу передбачені в березні й у вересні - по 500 мільйонів доларів за євробондами, випущеними у результаті реструктуризації у 2015 році.

Зазначимо, що в минулому році держборг України знижувався протягом більшості місяців. Але через декілька великих кредитів, отриманих у кінці року, зріс на 3,5 млрд доларів, а за підсумками року - на 2 млрд доларів (2,6%).

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: