Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олексій Ленський

Читать на русском
Олексій Ленський у 2015 році обіцяв, що Радикальна партія не вийде з коаліції. Але вже за місяць це зобов'язання було провалене.

Час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олексій Ленський (фракція Радикальної партії).

Ленський був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. Наразі він є заступником голови парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. За час своєї каденції депутат дав 23 обіцянки, більшість із передвиборної програми Радикальної партії, за списками якої він пройшов до Ради. Виконав Ленський 6 зобов'язань (26%), а 9 – провалив.

У серпні 2015 року Ленський пообіцяв, що фракція Радикальної партії не вийде з коаліції. «Радикальна партія Олега Ляшка» не вийде з коаліції, як домагається Порошенко та інші зрадники України. Наша сила й командний дух досить потужні, щоб не здаватися перед тими, хто біситься від нашого рейтингу й наших успіхів», – запевнив нардеп. Але вже за місяць, 1 вересня, Олег Ляшко заявив, що його фракція виходить із парламентської коаліції й переходить до опозиції. При цьому лідер фракції зазначив, що це не означає розвал коаліції. Однак обіцянка Ленського провалена.

У своїй передвиборчій програмі «радикали» давали низку обіцянок, які провалені через те, що ніхто з членів фракції, в тому числі Ленський, не зареєстрували в Раді відповідних законопроектів. Ідеться, зокрема, про обіцянки визнати багатодітними сім'ї з двома дітьми й запровадити кризовий податок для олігархів.

Крім того, вони дали кілька популістських обіцянок, виконання яких не належить до повноважень народних депутатів. Ці обіцянки також провалені, наприклад, створити фельдшерсько-акушерський пункт у кожному селі (цим займаються органи місцевого самоврядування та Міністерство охорони здоров'я) й домагатися списання 75% зовнішніх міжнародних боргових зобов'язань.

Виконав Ленський обіцянку домагатися запровадження мораторію на продаж землі. Щороку він справно голосує за продовження заборони на відчуження сільськогосподарських земель. Крім того, він виконав програмну обіцянку партії сприяти ухваленню закону про вибори за відкритими списками. У жовтні 2017 року нардеп проголосував за проект Виборчого кодексу, який, зокрема, передбачає механізм обрання депутатів до парламенту за системою відкритих пропорційних списків.

У серпні 2015-го Ленський пообіцяв озвучити з парламентської трибуни запит про виділення коштів на ремонт траси Кіровоград-Миколаїв. «У перший тиждень роботи парламенту з трибуни буде озвучений депутатський запит щодо виділення коштів на позаплановий ремонт доріг на трасі Кіровоград-Миколаїв. У разі негативної відповіді на кшталт «кошти не передбачені, в країні війна» я і Радикальна партія вживатимемо більш радикальних заходів, але кошти будуть і дороги зроблять», – запевнив він. Як і обіцяв депутат, його запит озвучили з трибуни 4 вересня.

У процесі виконання в нього залишаються ще вісім обіцянок. Зокрема, Ленський обіцяв домагатися повернення ядерного статусу України. «Радикали» в 2016 році реєстрували законопроект 5489 «Про визнання таким, що втратив силу, закону України «Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року» та відновлення прав України щодо ядерної зброї», але він досі перебуває на розгляді комітету.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал