Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Михайло Ланьо

Читать на русском
Михайло Ланьо не поспішає виконувати свої обіцянки, більш ніж за чотири роки зміг реалізувати лише 18 відсотків.

Час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Дыло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Михайло Ланьо (група «Відродження»).

Ланьо пройшов до парламенту на позачергових виборах у листопаді 2014 року за одномандатним виборчим округом №70 (Закарпатська область). За час своєї каденції він дав 7 обіцянок, 2 з яких виконав (18%), а 4 – провалив.

У своїй передвиборчій програмі Ланьо обіцяв ліквідувати податкову міліцію та ДАІ, а також ініціювати реформу Міністерства внутрішніх справ. У 2015 році Верховна Рада ухвалила законопроект «Про Національну поліцію», який визначає Нацполіцію як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує охорону прав і свобод людини, протидіє злочинності й підтримує громадський порядок і безпеку. У складі Національної поліції функціонуватимуть: кримінальна поліція, патрульна поліція, поліція охорони, спеціальна поліція та поліція особливого призначення. Але Ланьо був відсутній під час голосування, при цьому своїх ініціатив щодо реформи МВС і ДАІ не вносив.

Ланьо пообіцяв допомагати слідству щодо подій у МукачевіСказано 13 липня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Крім того, він не голосував за законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні)», який передбачає ліквідацію податкової міліції та створення Фінансової поліції. Таким чином, обидві обіцянки провалені.

Не виконав Ланьо обіцянку ініціювати бюджетну реформу шляхом зменшення кількості податків, усунення системи фіскальних перевірок бізнесу з переходом на спрощену автоматизовану систему адміністрування податків і децентралізацію бюджетної системи. Він був відсутній на голосуваннях за законопроекти «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реформи міжбюджетних відносин)», які дозволили розпочати процес фінансової децентралізації.

Ланьо також пообіцяв перед виборами ініціювати реформу прокуратури. У парламенті нардеп проголосував за закон «Про прокуратуру», який передбачає позбавлення прокуратури функцій загального нагляду та запровадження прозорого й конкурсного порядку прийому на роботу прокурорів. Підтримав він і законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України», який регулює питання діяльності органів прокуратури. Тож обіцянку виконав.

В процесі виконання в депутата залишається три обіцянки. Зокрема, Ланьо взяв на себе зобов'язання допомагати Закарпатській обласній дитячій лікарні в Мукачеві. У 2016 році він вже забезпечив лікарню дитячими речами, підгузками, пелюшками та посудом, а також ініціював виділення коштів на ремонт відділення.

Завідувач інфекційного відділення лікарні повідомив, що народний депутат регулярно допомагає установі, забезпечуючи матеріально-технічним обладнанням, подарунками та дрібним інвентарем.

Також Ланьо має до кінця каденції ініціювати децентралізацію влади. У 2015 році Рада схвалила постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади», але Ланьо на голосуванні не було.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...