Перехід ЗСУ на стандарти НАТО до 2020 року. Чому нам потрібен прагматичний підхід?

Читать на русском
Микола Сунгуровськийдиректор військових програм

До стандартів НАТО потрібно ставитися прагматично. У будь-якій країні НАТО існує своя специфіка, яка не завжди може бути сумісною.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву президента Петра Порошенка про те, що в 2020 році ЗСУ будуть здатні діяти повністю за стандартами НАТО.

«Україна на шляху вступу до НАТО має забезпечити сумісність своїх ЗСУ зі збройними силами інших країн. Це масштабно. Перш за все необхідно забезпечити сумісність тих підрозділів і частин ЗСУ, які беруть участь у спільних миротворчих операціях, інших операціях. І поки потрібно лише це», – зазначив Сунгуровський.

Сумісність Збройних сил – це настільки масштабне завдання, яка не виконується, напевно, в жодній країні НАТО.

За його словами, в будь-якій країні НАТО існує своя специфіка, яка не завжди може бути сумісною.

«Але ось забезпечити повну сумісність дій конкретних частин ЗСУ, які беруть участь у будь-яких спільних діях, необхідно, інакше вони не будуть ефективними», – уточнив він.

Для цього потрібно забезпечити мовну сумісність, процедурну, технічну, забезпечити логістику, що вельми складно, додав експерт.

До цього потрібно ставитися прагматично, а не ставити завдання до 2020 року перевести ЗСУ повністю на стандарти НАТО, це нездійсненне завдання взагалі. Навіть не всі країни НАТО впроваджують повністю стандарти, підкреслив він.

«Представники країн НАТО, особливо країн останньої хвилі, ставили конкретні завдання. Наприклад, до якогось року забезпечити 15% сумісності з НАТО. Ще за рік – ще на 15%. За кожним відсотком стоять конкретні технічні, організаційні завдання, ресурси. Не всі ЗСУ, а конкретні частини. Тоді це здоровий підхід, який є прогнозованим, реальним, слідуючи йому, можна навіть відзвітувати», – резюмував Микола Сунгуровський.

Відзначимо, міністр оборони України Степан Полторак пообіцяв, що до осені 2019 року буде розроблений законопроект про загальний військовий статут стандарту НАТО.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: