Як живеться мешканцям областей і за кого вони готові голосувати

Читать на русском

Нещодавно ми писали про те, скільки заробляють у різних областях України й кому частіше затримують зарплату. Сьогодні «Слово і Діло» пропонує подивитись, як живуть люди в регіонах України, зважаючи на декілька показників: який в області рівень безробіття та середня зарплата, як ремонтують місцеві дороги коштом виділеної субвенції, скільки вже створено ОТГ в кожному регіоні. Також ми показали на інфографіці, за кого готові голосувати люди в глибинці на президентських виборах.

Візьмемо, наприклад, першу за алфавітом область – Вінницьку, де рівень безробіття становить 10,2% серед працездатного населення, а середньомісячна зарплата – 7 тисяч 672 гривні. Виділену на дороги місцевого значення субвенцію в області освоїли на 79,9%, а також встигли створити 42 ОТГ.

Якщо ж подивитися, за кого готові віддати голоси на президентських виборах жителі області, то за результатами останніх соцопитувань соціологічної групи «Рейтинг», серед тих, хто визначився й має намір голосувати, перше місце посіла б Юлія Тимошенко (24% опитаних), а друге – Петро Порошенко (18%).

Чи стали українці жити краще в 2018 роціЗгідно зі статистикою, в першій половині цього року українці стали жити трохи краще порівняно з 2017-м.

Відзначимо, що чинний президент, за даними соцопитування, посів би друге місце після Тимошенко в 7 областях. Крім Вінницької області, де за нього віддали б голоси 18% опитанних, за Порошенка проголосували б 15% жителів Закарпатської області, 15% – Львівської, 16% – Рівненської, 10% – Сумської, 14% – Хмельницької та 12% – Чернівецької.

Ще в 3 областях переміг би Бойко: в Харківській він набрав 20% голосів респондентів, у Луганській – 23%, в Донецькій – 19%. У Запорізькій області 18% опитаних віддали би Бойку свої голоси, але він посів лише друге місце на виборах.

В інших областях перше місце – за Тимошенко, де вона в середньому набирає 20-24% голосів.

Цікаво, що за Зеленського готові голосувати в 11 областях, але всюди він перебуває на другому місці (в середньому за нього б віддали свої голоси 12-17% опитаних жителів регіонів).

Відзначимо, що найменше ОТГ створено в Луганській, Донецькій, Київській, Закарпатській областях, а найбільше – в Дніпропетровській, Житомирській, Черкаській і Запорізькій областях.

Детальніше – на інфографіці.

Раніше ми писали, скільки грошей виділив Кабмін на відновлення місцевих доріг.

Також «Слово і Діло» вивчало, чи стали українці жити краще в 2018 році.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал