Україна встановила рекорд з експорту продовольства

Читать на русском
Завдяки рекордному врожаю кукурудзи фізичні обсяги поставок зернових культур у листопаді сягнули максимального значення

У листопаді 2018 року зростання обсягів експорту продовольчих товарів прискорилося до 27,2% р/р, сягнувши історичного рекорду (2,1 млрд доларів) та забезпечивши майже 53% усього експорту товарів з України.

Про це пише РБК з посиланням на «Макроекономічний та монетарний огляд» Національного банку (грудень 2018 року), передає «Слово і Діло».

Як зазначили в НБУ, завдяки рекордному врожаю кукурудзи фізичні обсяги поставок зернових культур у листопаді сягнули максимального значення за всю історію спостережень (5.3 млн тонн), що на тлі збереження високих світових цін сприяло збільшенню вартісних обсягів їх експорту в 1,6 рази р/р.

Крім того, у листопаді відновилося зростання експорту олії та жирів (17,4% р/р) передусім завдяки високому врожаю соняшнику поточного року.

Активна переробка насіння олійних культур на тлі збереження високого зовнішнього попиту зумовила прискорення зростання вартісних обсягів експорту олійної макухи (у 1,5 рази р/р). Високими темпами продовжував зростати експорт м'яса (у 1,4 рази р/р).

Як повідомлялося, за підсумками 2018 року валовий збір зерна в Україні становив близько 70,1 млн тонн проти 62 млн тонн у минулому році.

Також були визначені ключові ринки експорту української агропродукції.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.