Протягом 2018 року під час виконання професійних обов'язків було вбито 94 журналістів і працівника ЗМІ. Це на 12 осіб більше, ніж торік.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє DW з посиланням на Міжнародну федерація журналістів (IFJ).
Зазначається, що нинішній рік привів до зміни тенденції, що діяла протягом трьох років, на зменшення жертв серед журналістів.
Найнебезпечнішою країною для журналістів став Афганістан - там були вбиті 16 представників преси. 11 людей стали жертвами нападів в Мексиці, дев'ять - в Ємені, вісім - в Сирії. У Європі були вбиті чотири журналісти - у Франції, Болгарії, Туреччині та Словаччині. За словами представників федерації, кількість жертв наочно демонструє ситуацію з рівнем безпеки для журналістів у світі.
Усього, за даними IFJ, з 1990 року в світі було вбито більше 2500 журналістів. Найнебезпечнішою країною є Ірак - там загинули понад 300 журналістів.
Найбільш резонансними стали вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в генконсульстві королівства в Стамбулі в жовтні і лютневе замовне вбивство репортера видання Aktuality Яна Куціака в Словаччині.
Водночас організація Репортери без кордонів повідомляла, що станом на середину грудня в світі загинули 80 журналістів. Також повідомлялося, що 348 журналістів перебувають під вартою.
Раніше ЗМІ, посилаючись на поліцію Туреччини, повідомили, що опозиційного журналіста з Саудівської Аравії Джамала Хашкаджі вбили в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі.
Також повідомлялося, що в болгарському місті Русе жорстоко вбили адміністративного директора і ведучу регіонального каналу TVN Вікторію Маринову.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»