Порошенко підписав закон про зміни до Бюджетного кодексу

Читать на русском
Захищеними видатками бюджету визнаються видатки загального фонду на програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про зміни до Бюджетного кодексу.

Про це сказано на сайті Верховної Ради України, передає «Слово і Діло» 23 грудня.

Бюджет-2019: зросли витрати на медицину, оборону та соцзахистУ держбюджеті на 2019 рік виросли доходи та витрати, а також мінімальна зарплата. Збільшені видатки на охорону здоров'я і оборону.

Зміни до Бюджетного кодексу розроблені для врегулювання деяких питань, пов'язаних із підготовкою бюджету на наступний рік.

Бюджетний кодекс зі змінами дозволяє обласним радам здійснювати місцеві зовнішні запозичення на рівні з міськими радами та надавати місцеві гарантії для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань комунальних суб'єктів господарювання.

У Бюджетному кодексі передбачили, що 60% коштів державного дорожнього фонду спрямують на ремонт доріг державного значення, 35% - місцевого значення, 5% - на безпеку дорожнього руху.

Встановлюється, що до доходів загального фонду держбюджету відносяться 70% рентної плати за користування надрами (крім ренти на видобуток нафти); 45% еко-податку, крім податку на викиди СО2; кошти від санкцій (крім половини надходжень від штрафів за порушення на дорогах, зафіксовані за допомогою TruCam). У спецфонд держбюджету направили 26% рентної плати за спецвикористання лісу в частині деревини, заготовленої в порядку рубок. Ці гроші будуть використані на ведення лісового і мисливського господарства, охорону і захист лісів в лісовому фонді.

А 50% від штрафів за порушення на дорогах, зафіксованих за допомогою TruCam, - на фінансування відновлення системи онлайн-фіксації порушень на дорогах.

Захищеними видатками бюджету визнаються видатки загального фонду на програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Нагадаємо, 23 листопада Верховна Рада схвалила держбюджет на 2019 рік.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...