Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Володимир Парасюк

Читать на русском
Володимиру Парасюк потрібно виконувати ще 10 обіцянок. Зокрема, він говорив, що ніколи не підтримає легалізацію проституції та легких наркотиків.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Володимир Парасюк (позафракційний).

Парасюк був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за виборчим округом №122 (Львівська область). За час своєї каденції він дав 28 обіцянок, виконав – 15 (54%), а 3 – провалив.

У першій половині 2015 року народний депутат провалив обіцянку домагатися переголосування за призначення Віктора Шокіна на посаду генерального прокурора, оскільки були зафіксовані факти кнопкодавства. Однак відповідну постанову до парламенту він не вніс. Крім того, Парасюк у 2016 році не відправив обіцяний депутатський запит щодо місцеперебування народних депутатів у робочий час і в період відпустки.

У квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Про видобування та реалізацію бурштину», й Парасюк пообіцяв внести до нього зміни. «Звичайно, закон №1351-1 про видобуток січня, який незабаром буде поданий для голосування у ВР, всіх одразу проблем не вирішить. Він не ідеальний, і я подаватиму до нього зміни, але цей закон дасть можливість прибрати мафію, яка тут вкоренилася й знущається над людьми», – зазначив він. Але більш ніж за півроку нардеп жодних ініціатив щодо внесення змін не реєстрував.

Два роки тому Парасюк пообіцяв ініціювати законопроект про надання одноразової пільги учасникам антитерористичної операції на придбання транспортного засобу за кордоном. Свою обіцянку він виконав буквально через місяць після того, як її дав: у Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)». Одним із його ініціаторів був Парасюк. Проект закону передбачає звільнення від сплати мита за ввезення одного автомобіля на іноземній реєстрації для учасників АТО.

Також депутат обіцяв підготувати законопроект про збільшення штрафу за незаконне вивезення сміття в 100 разів. «Не 51 гривня, а 5,1 тисячі гривень. Якщо пряником не виходить, то, бачу, потрібно батогом», – зазначив він. Наприкінці 2016 року Парасюк зареєстрував законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за деякі правопорушення у сфері поводження з відходами».

Як і обіцяв, народний депутат не підтримував судову реформу. На його думку, «це не реформа, а пряма узурпація судової гілки влади».

У процесі виконання в нього залишаються ще 10 обіцянок. Зокрема, Парасюк говорив, що ніколи не проголосує за легалізацію проституції та легких наркотиків. «Мені говорять про проституцію та легкі наркотики, але я як християнин ніколи не проголосую за це, навіть якщо це принесе 100 мільярдів. Коли люди в країні борються з бідністю, в нас хочуть легалізувати проституцію та наркотики, а ви розумієте, що людина за своєю психологією може здатися перед цими «легкими» речами. Можете забрати в мене всі мандати й котитися під три чорти, але я не буду за це голосувати», – заявив депутат.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал