Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олександр Кодола

Читать на русском
Кодола виконав 57 відсотків обіцянок, основна частина яких стосується округу. Нардеп має намір добудувати басейн у Ніжині й голосувати в Раді лише особисто.
Олександр Кодола

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олександр Кодола (фракція «Народного фронту»).

Кодола пройшов до Верховної Ради в листопаді 2014 року за одномандатним виборчим округом №209 (Ніжин, Чернігівська область). Він є заступником голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства. За час каденції Кодола дав 75 обіцянок, з яких 43 виконав (57%), а 18 – провалив.

Більшість як виконаних, так і провалених обіцянок Кодоли стосуються благоустрою округу, хоча й не належать до компетенції нардепа. Рік тому він повідомив, що домігся виділення 10 мільйонів гривень на важливі соціальні проекти, в тому числі на ремонт шкіл, дитячих садків, лікарень, сільських клубів і розвиток інфраструктури округу. Кодола планував протягом 2017 року відремонтувати дитяче відділення Носівської центральної районної лікарні.

«Серед найбільших проектів, які будуть реалізовані цього року, за рахунок вищезгаданих коштів: створення спортивного комплексу в селі Талалаївка Ніжинського району – 300 тисяч гривень, ремонт дитячого відділення в Носівській ЦРЛ – 300 тисяч гривень, 250 тисяч гривень виділено на реконструкцію Макіївського навчально-виховного комплексу Макіївської ОТГ Носівського району», – написав Кодола в Facebook.

Наприкінці листопада Олександр Кодола повідомив про виділення за його сприяння 700 тисяч гривень на ремонт дитячого відділення Носівської центральної районної лікарні. Однак до кінця року завершити ремонт не вдалося. У січні 2018 року його лише почали проводити.

Така ж ситуація склалася з будівництвом спортивного комплексу в Талалаївці та із запевненням зробити капітальний ремонт у Крутівському будинку культури. У всіх випадках кошти були виділені, але роботи розпочаті або проведені з порушенням обіцяних термінів.

До речі, обіцяне нардепом два роки тому міні-футбольне поле зі штучним покриттям і огорожею на стадіоні «Спартак» у Ніжині все-таки збудували, хоч і не в 2017-му, а навесні 2018 року. Простежується тенденція, що рано чи пізно провалені обіцянки Кодоли все-таки реалізуються. Хоча обіцянки трирічної давнини відновити амбулаторію й утеплити вікна в школі села Монастирище Ічнянського району Кодола не виконав, при цьому заявивши, що на його ім'я не надходили звернення з цього приводу.

Відзначимо, що вікна в сільській школі все-таки замінили. На початку листопада 2017 року ми надіслали запит до Ічнянської РДА щодо стану проведення ремонтних робіт у школі та дитячому садку, розташованому в тій же будівлі, й з'ясували, що Кабмін виділив 60 тисяч гривень із державного бюджету на закупівлю металопластикових вікон для ДНЗ «Веселка». Наприкінці серпня назву програми змінили на «Капітальний ремонт (заміна вікон»).

Кодола наприкінці минулого року обіцяв надіслати кошти зі свого депутатського фонду на заміну вікон зазначеного ДОУ.

Кодола пообіцяв голосувати у ВРУ лише особистоСказано 23 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

17 жовтня 2018 року Олександр Кодола надіслав нам копію листа-подяки завідувачки зазначеного дитячого садка за допомогу в придбанні та встановленні вікон, завдяки чому в приміщенні стало тепліше. Сама завідувачка також надіслала фотографії нових вікон і підтвердила участь нардепа.

Крім того, нардеп, як і обіцяв, проголосував за законопроект про Антикорупційний суд, а також вимагав публічного звіту Міністерства оборони щодо вибухів складів боєприпасів у Ічні.

«Ми будемо вимагати публічного звіту Міноборони перед суспільством, що стосується вибухів на військових складах не лише в Ічні, а й попередніх – у Балаклії та Калинівці. Це потрібно зробити відкрито й прозоро, щоб усі розуміли, хто винен, і ці особи мають бути притягнуті до відповідальності», – заявив він.

У жовтні 2018 року Кодола дав брифінг, під час якого вимагав публічного звіту керівника Генерального штабу та міністра оборони щодо всіх чотирьох випадків, які сталися протягом останніх трьох років на складах боєприпасів. Також нардеп надіслав депутатський запит до міністра оборони з проханням публічно відзвітувати щодо вибухів на складах боєприпасів поблизу Ічні, в Балаклії, Сватовому та Калинівці.

До кінця каденції нардепу залишилося виконати 14 обіцянок, серед яких – відновити басейн на базі гімназії №16 у місті Ніжині. Наприкінці жовтня 2018 року Кодола перевірив, як відбуваються ремонтні роботи, й повідомив, що вони на завершальній стадії. Відзначимо, нардеп залучив майже 8,5 мільйонів гривень на вказаний об'єкт.

Також депутат обіцяв допомогти відремонтувати Коломийцівський будинок культури, оновити комп'ютерний клас у Степнохуторскій школі та встановити кілька інклюзивних дитячих майданчиків.

Одна з важливих передвиборчих обіцянок Кодоли, що записана в його програмі, яку він поки виконує, – намір голосувати у Верховній Раді України лише особисто.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: