Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Ігор Кононенко

Читать на русском
Ігор Кононенко забув про обіцянку підтримувати всі подання про зняття депутатської недоторканності й готовий голосувати за закон про імпічмент президента.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Ігор Кононенко (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Кононенко пройшов до Верховної Ради на позачергових виборах у 2014 році за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції нардеп дав 27 обіцянок, 10 з яких виконав (37%), а 8 – провалив.

Кононенко не виконав програмну обіцянку домагатися обрання парламенту за відкритими партійними списками. У листопаді минулого року він не голосував за проект нового Виборчого кодексу, який передбачає механізм обрання народних депутатів за системою відкритих пропорційних списків.

Минулого року Кононенко запевняв, що фракція «Блоку Петра Порошенка» підтримуватиме всі подання про зняття депутатської недоторканності. За притягнення до кримінальної відповідальності Надії Савченко фракція дала 116 голосів (зі 136). А на те, щоб зняти недоторканність із Сергія Дунаєва, голосів не вистачило, нардепи з БПП дали лише 42 голоси «за». Сам Кононенко також не голосував і провалив свою обіцянку.

У вересні 2015 року депутат пообіцяв, що коаліція сформує групи фахівців для вивчення кадрових питань в уряді. «Учасники засідання прийняли пропозицію фракції БПП – зібрати пропозиції від кожної фракції коаліції для формування групи фахівців, які проводитимуть зустрічі з кожним міністром Кабміну. Результати цих зустрічей будуть проаналізовані на засіданні ради коаліції та пропозиції внесені прем'єр-міністру щодо того чи іншого керівника міністерства», – заявив Кононенко. Але протягом трьох місяців коаліція обіцяну групу так і не сформувала.

У червні 2015 року Кононенко запевнив, що Верховна Рада підтримає призначення Василя Грицака на посаду голови Служби безпеки України. «Вважаю, щодо Грицака менше питань, якщо ми маємо на увазі керівників служби. Це людина, яка виключно займалася антитерористичним центром, людина, яка більшу частину часу проводила в зоні АТО», – зазначив нардеп. Прогноз Кононенка справдився: за кандидатуру Грицака голоси віддали 340 народних депутатів.

Крім того, Кононенко виконав обіцянку про те, що «Блок Петра Порошенка» підтримає Віталія Кличка на виборах мера Києва. У серпні 2015 року БПП і партія УДАР об'єдналися для участі в місцевих виборах. Кандидатом від об'єднаної партії висунули Кличка, який у підсумку переміг на виборах.

В процесі виконання в Кононенка залишаються ще 9 обіцянок. Зокрема, депутат пообіцяв, що голосуватиме за закон про імпічмент президента, якщо такий буде винесений на розгляд Верховної Ради. Поки нагоди виконати обіцянку в Кононенка не було.

Також він запевнив, що фракція БПП підтримає зміни до Конституції в частині децентралізації в другому читанні. Нагадаємо, 31 серпня парламент ухвалив постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади».

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал