НАБУ порушило провадження щодо свого директора та прокурора САП

Читать на русском
Фігурант справи домігся через суд відкриття справи щодо керівника Національного бюро та одного з прокурорів.

Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро на виконання рішення суду порушило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем директора відомства Артема Ситника та прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Зазначені відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом можливого зловживання службовим становищем Ситника та прокурора при здійсненні розслідування справи. Йдеться про можливе незаконне збагачення начальника Управління національної безпеки Департаменту правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції Олександра Чурсіна.

Раніше НАБУ також порушило справу щодо детектива, який розслідує справу Чурсіна, за фактом можливої ​​службової недбалості.

Як відомо, детективи розслідують можливе збагачення Чурсіна. За версією слідства, вказана особа, працюючи в правоохоронних органах, набула у власність цінні папери та корпоративні права на суму 3,6 млн грн, які внесені його дружиною Мариною Чурсіною до статутного фонду ТОВ «КУА «ДІКВ-Л», тобто на суму, яка більш ніж у 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб і значно перевищує офіційний дохід його сім'ї. Крім того, дружина чиновника Мін'юсту є засновницею ТОВ «Адвокатське бюро «ДІКВ-Л», яке, своєю чергою, є учасником ТОВ «Факторингова компанія». Однак Чурсін відомостей про те, що його дружина є бенефіціарним власником ТОВ «Факторингова компанія», до декларації за 2015 рік не вніс.

Під час досудового розслідування встановлено, що Чурсін у 2015 році володів інвестиційними сертифікатами КУА «ДІКВ-Л» на загальну суму 6,38 млн грн і того ж року здійснив відчуження цінних паперів і корпоративних прав КУА «ДІКВ-Л» на загальну суму 24 млн грн. Також у Бюро дізналися, що згідно з декларацією чиновника Мін'юсту за 2014 рік, Чурсін володів цінними паперами на загальну суму 11,91 млн грн.

Таким чином, Чурсін володів цінними паперами на суму 30 млн грн. При цьому, згідно з інформацією Державної фіксальной служби, загальна сума його доходів за період з 1998 року до 2015 року склала 15,71 млн грн, а його дружини – 2,14 млн грн.

Допитаний як свідок Чурсін не зміг повідомити, сертифікатами яких саме інвестиційних фондів КУА «ДІКВ-Л» він володів і повідомив, що інвестиційні сертифікати цієї фірми він придбав приблизно в 2012 році, точно не пам'ятає. Також Чурсін повідомив, що суму в розмірі 24 млн грн він у 2015 році не отримував, а фактично вона була йому перерахована в 2016 році.

Крім іншого, під час досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2015 року Чурсін уклав з КУА «ДІКВ-Л» договір купівлі-продажу цінних паперів, відповідно до якого фірма здійснила викуп вищевказаних інвестиційних сертифікатів на загальну суму 24 млн грн, а фактична оплата за вказаним договором відбулася в січні 2016 року.

Водночас, згідно з випискою про рух цінних паперів за рахунком чиновника Мін'юсту, зазначені інвестиційні сертифікати були зараховані йому на рахунок 28 грудня 2015 року, ТОВ «Факторингова компанія».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал