За роки незалежності Україна мала лише два бездефіцитних бюджети

Читать на русском

Минулого тижня, 23 листопада, Верховна Рада проголосувала державний бюджет на 2019 рік. Вперше за останні багато років головний кошторис країни ухвалили вчасно, й на те є причини: влада сподівається, що Міжнародний валютний фонд встигне до кінця року затвердити нову програму допомоги для України. Доходи бюджету-2019 складуть 1 трильйон гривень, а витрати – 1,1 трильйона (дефіцит бюджету – 90 мільярдів гривень).

Президент Петро Порошенко трохи прикрасив дійсність, коли сказав, що «бюджет вперше в історії ухвалили ще в листопаді». Насправді, це сталося вдруге в історії: бюджет на 2004 рік був ухвалений ще 27 листопада 2003-го.

Також за роки незалежності України було лише два бездефіцитних державних бюджети: у 2000 році, коли доходи й витрати склали по 33,9 мільярда гривень, а ухвалений він був у лютому. І в 2001 році, коли доходи й витрати дорівнювали 42 мільярдам гривень. Найдовше Україна жила без бюджету в 2010 році: головний кошторис схвалили лише в квітні з дефіцитом в 52,8 мільярда гривень.

Загалом, дефіцит держбюджету, як і його доходи-видатки, з кожним роком зростають. Найнижчий дефіцит бюджету був зафіксований у 1999 році – 1,2 мільярда гривень. Найбільше змін протягом року було внесено до бюджету на 2012 рік – 38. Різко вгору заплановані в держбюджеті доходи пішли після 2004 року: в бюджеті-2005 було закладено 106,1 мільярда гривень надходжень порівняно з 65,2 мільярда роком раніше.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, хто і як голосував за головний кошторис країни, можна подивитися на нашій інфографіці.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал