Стало відомо, коли почнуть штрафувати п'яних водіїв по-новому

Читать на русском
Нові штрафи по закону про відповідальність водіїв за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння будуть чинними 2020 року.
Ілюстративне фото.

Закон про відповідальність водіїв за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння набере чинності з 1 січня 2020 року.

Як пише «Слово і Діло», про це 22 листопада повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.

Радари TruCam: як ловитимуть і штрафуватимуть порушників ПДРВ Україні на дорогах у тестовому режимі почали працювати радари TruCam. Як працюють пристрої, розбиралися з експертами.

У прикінцевих положеннях закону вказується, що закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування і вводиться в дію через рік з дня набрання ним чинності.

Водночас Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що закон стане чинним з 1 січня 2020 року

Дозволений рівень алкоголю в організмі, за який не штрафують, 0,2 проміле.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада підтримала законопроект 7279-д, який вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння в кримінальний кодекс, як кримінальний проступок.

Законопроектом вводиться покарання - штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати до трьох років, а при повторному порушенні - до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років.

Наразі нетверезе водіння карається штрафом у 10,2 тисяч гривень і позбавленням прав на 1 рік. Ті самі дії вчинені повторно у період 5 років караються штрафом у 40,2 тисяч гривень і позбавленням прав на 10 років.

Також в Україні почали фотофіксацію порушень ПДР.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.