В ЄС закликали Україну захистити антикорупціонерів

Читать на русском
Консультативна місія Європейського Союзу закликала владу України внести зміни в законопроект про захист викривачів корупції для того, щоб забезпечити його відповідність стандартам ЄС.

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) закликала владу України внести зміни дов законопроекту про захист викривачів корупції для того, щоб забезпечити його відповідність стандартам ЄС.

Про це в п'ятницю, 2 листопада, говориться на сайті місії, пише Слово і Діло.

Антикорупційний суд: коли з’являться перші вироки7 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду. Наразі президент говорить, що суд сформують наприкінці 2018 або на початку 2019 року. Більше знають експерти.

Відзначається, що законопроект був розроблений Національним агентством із питань запобігання корупції (НАЗК) і оприлюднений для громадського обговорення. У липні КМЄС виклала свої висновки на десяти сторінках з пропозиціями, як привести цей законопроект у відповідність з європейськими стандартами.

У місії відзначили, що ряд технічних коментарів КМЄС був врахований в документі, проте деякі питання залишаються невирішеними в останній версії законопроекту.

«Українська влада зробила певні кроки в боротьбі з корупцією, але серед того, що ще потрібно зробити - ввести законодавство про викривача згідно з європейськими стандартами. Остання версія законопроекту містить ряд питань, які ще потребують вирішення, включаючи сферу правового захисту (які саме злочини підпадають під законодавство), канали звітності та інституційні структури. Незважаючи на це, ми вітаємо той факт, що проект був підготовлений, і зараз він обговорюється», - заявила заступник керівника операційного департаменту Кмес Лін Шихан.

КМЄС нагадала, що відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна погодилася забезпечити належний захист для викривачів. Також, Консультативна місія ЄС підкреслила свою готовність й надалі надавати необхідні консультації для роботи над законодавством.

Раніше повідомлялося, що ЄС хоче бачити в Україні міністерство по реформам.

Також ЄС готує нові санкції проти РФ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал