Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Любомир Зубач

Читать на русском
Любомир Зубач пройшов до парламенту влітку 2015 року. Відтоді він виконав 38 відсотків своїх обіцянок.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Любомир Зубач (фракція «Самопомочі»).

Зубач пройшов до Верховної Ради в червні 2015 року, після того як член фракції «Самопомочі» Владислав Воскресенський відмовився від свого мандата. За час своєї каденції Зубач дав 32 обіцянки, з яких виконав 12 (38%), а 8 – провалив.

Як і його колеги з фракції, Зубач провалив обіцянку домогтися скасування пільг парламентарів і міністрів. Жодних законодавчих ініціатив «Самопоміч» не вносила. Не виконав народний депутат обіцянку домогтися вдосконалення механізмів відбору суддів. У червні 2016 року Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який передбачає запровадження механізму обрання суддів виключно на конкурсних засадах. Але Зубач за нього не голосував.

Крім того, він не підтримав законопроект «Про наукову і науково-технічну діяльність», який створював правові підстави для введення нової організаційної форми проведення наукової діяльності – Державної ключової лабораторії. Хоча в Зубача в програмі була відповідна обіцянка. Також, не підтримавши цей документ, депутат провалив обіцянку домогтися створення на базі університетів потужних науково-навчальних центрів.

У липні цього року Зубач пообіцяв, що «Самопоміч» голосуватиме за оновлення складу Центральної виборчої комісії. Голосування за ЦВК відбулося наприкінці вересня. 13 членів фракції з 25 підтримали проект постанови про звільнення членів Комісії. При призначенні нового складу голосування проходило за кожну кандидатуру окремо, в середньому фракція давала від 7 до 19 голосів «за». Тож Зубач обіцянку виконав.

Також Зубач обіцяв, що «Самопоміч» підтримає подання генерального прокурора про зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт Євгена Бакуліна. «З цілком очевидної причини, проголосуємо, бо ми в принципі проти цього архаїчного інституту», – зазначив він. У підсумку фракція одноголосно підтримала всі три постанови.

Впорався народний депутат з обіцянкою домогтися підвищення заробітної плати вчителям. Минулого року він підтримав освітню реформу, яка передбачає прив'язку зарплати вчителів до мінімалки й прибавку за певну кваліфікаційну категорію.

В процесі виконання в Зубача ще 12 обіцянок. Зокрема, домогтися скасування депутатської недоторканності. Крім того, перед виборами він запевнив, що доб'ється запровадження медичного страхування. У першому читанні він уже підтримав законопроект «Про страхування», метою якого підвищити рівень захисту прав споживачів страхових послуг і страхувальників. Також у Раді розгляду очікує низка ініціатив щодо запровадження в Україні медичного страхування.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал