Порт «Южний»: НАБУ вивчить рух коштів на рахунках фірм-фігурантів

Читать на русском
У Національному бюро хочуть вивчити рух коштів на рахунках комерційних фірм, які фігурують у справі порту Южний.

Детективи Національного антикорупційного бюро вивчать рух коштів на банківських рахунках трьох комерційних фірм, які фігурують у кримінальному провадженні щодо заволодіння 152 мільйонами гривень порту «Южний».

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Детективи встановили, що що протягом 2017-2018 років переможцями більшості процедур закупівель порту «Южний» є ТОВ «Марін індастріал сервіс», ТОВ «Южморсервіс», ТОВ «Техносолюшн», ТОВ «Міленіум меритайм», ТОВ «СВ ШІППІНГ ЛТД», ТОВ «Ентеро», ТОВ «Алюр груп», ТОВ «Будкомплект 14», ТОВ «Інжпортсервіс», ТОВ «Облзбут», ТОВ «Техморснаб», ТОВ «Метком-груп», ТОВ «Імпорт Партс Трейд», ТОВ «Електро сервіс індастрі» та інші. За версією слідства, ці фірми контролюються керівництвом порту «Южний».

Досудовим розслідуванням встановлено, що зазначені фірми пов'язані між собою й контролювалися в. о. директора порту Віталієм Жуковським, контролювалися й продовжують контролюватися першим заступником керівника порту «Южний» Романом Інде, начальником відділу матеріально-технічного забезпечення Олегом Трайдакалом.

Поставки товарів/робіт/послуг до порту координується першим заступником керівника «Южного» через колишнього директора «Міленіум меритайм». При цьому за вказівкою керівництва порту працівники «Южного» тендерний комітет готує тендерну документацію під заздалегідь визначений товар і переможця, а також відхиляє цінові пропозиції інших учасників торгів.

Також за вказівкою Жуковського та Інде працівники відділу МТЗ порту передають відомості про потреби в закупівлі товарів/робіт/послуг посадовим особам зазначених вище компаній для пошуку реальних постачальників і формування завищеної ціни. З 10 квітня 2017 року до 23 квітня 2018 року зазначені фірми виграли понад 50 тендерів у «Южному» на загальну суму майже 306 млн грн. Сума завищення вартості товарів, робіт і послуг становить понад 152 млн грн (ціна поставки до порту щонайменше вдвічі вища за ціну виробника).

Закупівля товарів, робіт, послуг здійснюється з використанням транзитних підприємств ТОВ «Е.Р.А.», ТОВ «Світкорн», ТОВ «Макадамія груп», ТОВ «Селезія», ТОВ «Лендінгем груп», ТОВ «Стар Ентерпрайс», ТОВ «Енітек компані», ТОВ «Будтрест-ВВ» та ін. Різниця між ціною поставки замовнику та ціною закупівлі в реального виробника становить понад 100%, тобто ціна завищується щонайменше вдвічі. На окремі види товарів ціна завищена в 5 разів. У зв'язку з цим детективи просили надати доступ до інформації на рахунках «Е.Р.А.», «Стар Ентерпрайс» та «Енітек компані» в комерційному банку «Глобус».

Нагадаємо, НАБУ почало перевіряти рух коштів на рахунках усіх фірм-фігурантів справи порту «Южний». Раніше журналіст «Слова і Діла» з'ясував деталі провадження. Також у НАБУ розповіли, в межах якої справи обшукували порт «Южний».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал