Подвійне громадянство в Україні: для кого потрібні обмеження та чи є переваги

Читать на русском
Михайло Дяденкополітолог

Ця дискусія буде досить складною. Так, Конституція України визнає лише одне громадянство. Однак, наприклад, спроби окремих політиків позбавляти людину громадянства в разі, якщо є подвійне громадянство, виглядають неконституційно. Є лише один варіант – людина може самостійно вирішити вийти з громадянства.

Про це в коментарі «Слову і Ділу розповів політолог Михайло Дяденко, оцінюючи пропозицію міністра закордонних справ України Павла Клімкіна розпочати дискусію про подвійне громадянство.

«Напевно, потрібен компромісний варіант. Наприклад, можна зробити якісь обмеження для тих громадян, що мають паспорт іншої держави. Зокрема, бути обраними, мати право обиратися до органів місцевого самоврядування, Верховної Ради, на посаду президента, а також обіймати посади в органах місцевого самоврядування та державної влади вони не мають. У таких випадках має бути лише український паспорт і його декларування», – зазначив Дяденко.

До того ж має бути передбачена відповідальність за приховування подвійного громадянства, додав він.

З іншого боку, коли йдеться про подвійне громадянство, ми розглядаємо ситуацію завжди з урахуванням дій Угорщини та Румунії, які видають українцям паспорти, акцентував політолог.

Подвійне громадянство в Україні: як політики обіцяють боротися з порушеннямСлово і Діло аналізувало, як українські політики готові боротися з подвійним громадянством серед колег і чиновників.

Однак, підкреслив він, є багато українців, які отримали громадянство Італії, Португалії, Іспанії, Канади, Греції, де також велика українська діаспора.

«Окрім ризиків, в цьому є й великий позитив. Адже вони можуть приїхати в Україну, інвестувати сюди гроші, які вони там заробили, купувати тут нерухомість, ділитися досвідом. Тому Україна може отримати певні переваги, маючи подвійне громадянство», – пояснив експерт.

За його словами, питання складне, до нього потрібно підходити розумно, щоб не накоїти дурниць.

Із російським громадянством ситуація ще складніша, уточнив він.

«Тут потрібно враховувати, що РФ є країною-агресором. У нас у законі це зазначено. Тому краще, якщо щодо російського громадянства питання законодавчо матиме взагалі окремі норми, які будуть більш жорсткими. Адже ми розуміємо, що в умовах агресії мати якісь зв'язки з РФ може бути вкрай небезпечно», – резюмував Михайло Дяденко.

Як українські політики обіцяють боротися з проблемою подвійного громадянства – в матеріалі «Слова і Діла».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал