В однієї з п'яти осіб, ушпиталених зі специфічними симптомами захворювання шкіри на Одещині, підтвердився діагноз «сибірська виразка», захворювання локалізоване.
Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в офіційному коментарі Міністерства охорони здоров’я, оприлюдненому 2 жовтня.
П’ятьох людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка Одеської області, ушпиталили зі специфічними симптомами захворювання шкіри.
За результатами лабораторних досліджень, проведених референс-лабораторією Центру громадського здоров'я МОЗ України, в одного хворого підтверджене захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками й не становить такої небезпеки, як легенева форма).
Також отриманий позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту в дворі, де була забита хвора тварина.
Ситуація знаходиться під контролем місцевої влади. Фахівці Держпродспоживслужби та обласного лабораторного центру проводять необхідні заходи з недопущення розповсюдження захворювання.
«Захворювання локалізоване в межах одного села – з 30 вересня 2018 року запровадили карантин. Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами чи вживали м’ясо забитої худоби», – заявляють у МОЗ.
Зазначається, що медики спостерігатимуть за станом здоров’я жителів села впродовж 15 днів.
Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначається термінова профілактика антибіотиками, за ними здійснюється медичне спостереження.
2 жовтня регіональні ЗМІ повідомили, що в Саратському районі Одеської області п'ять осіб ушпиталилиз діагнозом «сибірська виразка».
Повідомлялося про екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Стан ушпиталених оцінюється як стабільний.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»