У Міністерстві охорони здоров'я констатують, що в країні потенційну небезпеку в зв'язку з можливим поширенням сибірки становлять понад 13,5 тисячі місць, переважно колишні скотомогильники в сільській місцевості.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомив директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта на брифінгу у вівторок, 2 жовтня, в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
«Хочу підкреслити, що в Україні є близько 13,5 тисяч місць, які потенційно небезпечні щодо «сибірки», й періодично, час від часу, в нас реєструються поодинокі випадки захворювання», – сказав Курпіта.
За його словами, особливість захворювання в тому, що воно не передається від людини до людини, «для передачі потрібна тварина».
Пізніше, відповідаючи на запитання, Курпіта пояснив, що спори захворювання можуть зберігатися до ста років, тому в МОЗ вважають скотомогильники епідеміологічно небезпечними.
«Оскільки багато сіл використовували скотомогильники, то фактично ми можемо говорити, що всі сільські райони перебувають у певних ризиках щодо появи «сибірки», – зазначив директор Центру громадського здоров'я.
Згідно з наведеними даними МОЗ, випадки захворювання на «сибірку» реєструвалися в 2003 році в Харківській області, в 2004-му – в Чернівецькій, в 2008-му – в Миколаївській, у 2012 році – в Черкаській області, а тепер виникли в Одеській області.
«Не було зареєстровано жодного смертельного випадоку (серед людей)», – підкреслив Курпіта, говорячи про попередні роки.
Він також зазначив: «Особливість «сибірки» в тому, що її можуть використовувати як біологічну зброю ... В жодному разі я не хочу натякати на терористичну акцію або біологічну зброю».
2 жовтня регіональні ЗМІ повідомили, що в Саратському районі Одеської області п'ятеро осіб ушпиталені з діагнозом «сибірська виразка».
Зазначалося, що стан ушпиталених оцінюється як стабільний.
Пізніше МОЗ підтвердив, що в однієї з п'яти осіб, ушпиталених зі специфічними симптомами захворювання шкіри в селі Міняйлівка Одеської області, підтвердився діагноз «сибірська виразка».
У МОЗ наголосили, що ця форма захворювання лікується антибіотиками й не становить такої небезпеки, як легенева форма. У селі оголосили карантин.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»