Україна вичерпала квоти на експорт низки продуктів до ЄС

Читать на русском
Українські експортери заповнили тарифні квоти на мед, солод, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, пшеницю, кукурудзу.

Українські експортери станом на 21 вересня використали обсяги тарифних квот на 100% для безмитного експорту до ринків ЄС на цілу низку українських товарів.

Як пише «Слово і Діло», про це заявила заступниця міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба міністерства.

На яку міжнародну фінансову допомогу Рада надавала згодуСлово і Діло розбиралося, на надання якої фінансової допомоги давала згоду Верховна Рада України.

«Найкращим підтвердженням того, що угода про ЗВТ між Україною та ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного та харчового експорту на ринки країн ЄС. Вже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло», – підкреслила заступник міністра.

За її словами, також використані додаткові торговельні преференції, які були отримані в 2017 році, на кукурудзу, пшеницю м’яку, мед та оброблені томати.

«На понад 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% на оброблений крохмаль, м’ясо птиці – на 75%, яйця та альбуміни – 53,7% , часник – 61,2%», - додала Ольга Трофімцева.

Поки що у повних обсягах залишаються невичерпаними Україною імпортні тарифні квоти ЄС на цукрові сиропи - 2000 тонн, гриби - 500 тонн, оброблену продукцію з масла - 250 тонн та інші.

Раніше Україна і Туреччина домовилися наростити товарообіг.

Також в першому півріччі загальний товарообіг між Україною і США виріс в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 14%.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...