Україна вишле консула Угорщини – Клімкін

Читать на русском
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не досяг згоди з головою МЗС Угорщини Петером Сійярто в питанні допомоги угорській громаді в Україні.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не досяг згоди з головою МЗС Угорщини Петером Сіярто в питанні допомоги угорській громаді в Україні.

Про це міністр повідомив у коментарі журналістам після зустрічі з його угорським колегою в штаб-квартирі ООН, відеозапис якого розміщений на сторінці МЗС України в Facebook, пише «Слово і Діло».

Яку політику проводить Угорщина щодо країн-сусідівБудапешт говорить про необхідність автономії закарпатських угорців і блокує зближення України з НАТО. Що з іншими країнами – на інфографіці Слова і Діла.

«Зустріч була дуже непроста. З ключових питань ми не досягли успіху і, я так розумію, ми не можемо досягти розуміння, оскільки у нас принципово різне розуміння того, як допомагати угорській громаді. Але я сказав Сіярто, що я налаштований, щоб допомогти нашій угорської громаді, це наша угорська громада», - сказав Клімкін.

За словами Клімкіна, на зустрічі він запевнив Сійярто у готовності сприяти угорській громаді.

Також Клімкін повідомив, що сторони обговорили нещодавно створену в угорському уряді посаду уповноваженого міністра з питань Закарпаття, і угорська сторона погодилася змінити цю назву на попередню.

За словами міністра, в ході зустрічі сторони детально обговорили те, що відбувається в угорському консульстві в Береговому Закарпатської області, але Сійярто не погодився з позицією Києва щодо порушень з боку консула.

«Звичайно, це проблема (факт видачі паспортів, - ред.). Але не тільки в цьому. Друга фундаментальна проблема – що Угорщина порушує міжнародне право і законодавство України. Якщо Угорщина хоче це робити у відповідності з Віденською конвенцією про консульські зносини, нехай вона запитає про це. І якщо ми це теоретично розв'яжемо, то будь ласка. Але ми цього не дозволяємо. Але угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати отримані нові права і обов'язки – це також є фундаментальним порушенням нашого законодавства», – зазначив Клімкін.

«В результаті годинної дискусії ми не досягли згоди щодо того, яким чином вичерпати цей інцидент. Я запропонував Сіярто відкликати консула, я так розумію, він з цим не згоден. Якщо відповідного рішення в найближчі дні не буде, він поїде додому – це безумовно», - підкреслив глава МЗС України.

Відзначимо, що раніше було оприлюднено відео, на якому українці отримують угорські паспорти і приносять присягу на вірність Угорщині в консульстві в Береговому. Процедура супроводжується порадою угорського дипломата не повідомляти владі про отриманні нових документів.

Пізніше глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що поширене в мережі відео проходить перевірку на справжність. У разі, якщо воно виявиться справжнім, консула Угорщини можуть вислати з країни. Сіярто заявив, що якщо Україна вишле угорського консула в Береговому, у відповідь Будапешт вишле українського дипломата того ж рангу.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: