Росія озброїть армію Сирії комплексами С-300

Читать на русском
Сирійські військові зможуть одночасно вражати кілька повітряних цілей. Перехоплення відбуватиметься на відстані більш ніж 250 кілометрів.

Сирійські військові отримають з Росії зенітний ракетний комплекс С-300. Поставки будуть здійснені протягом двох тижнів.

Як пише «Слово і Діло», про це сказав міністр оборони РФ Сергій Шойгу, повідомляє «Інтерфакс» у понеділок, 24 вересня.

Удар відплати: чому Росії не варто погрожувати ІзраїлюІзраїльські війська мають багатий досвід знищення радянської, а тепер уже й російської військової техніки.

«Сирійським збройним силам протягом двох тижнів буде переданий сучасний зенітний ракетний комплекс С-300. Він здатний перехоплювати засоби повітряного нападу на дальності понад 250 кілометрів і одночасно вражати кілька повітряних цілей», – сказав Шойгу.

Він підкреслив, що Росія в 2013 році на прохання Ізраїлю призупинила поставку до Сирії комплексу С-300, який уже був підготовлений до відправлення, а сирійські військовослужбовці пройшли відповідну підготовку.

«Сьогодні ситуація змінилася. І не з нашої вини», – відзначив Шойгу.

Крім того, Москва оснастить командні пункти сирійських з'єднань ППО автоматизованими системами управління, які раніше використовувалися лише в Росії.

За словами Шойгу, це забезпечить «централізоване управління всіма силами і засобами ППО Сирії, ведення моніторингу повітряної ситуаційї та оперативну видачу цілевказівок».

Також сирійські засоби ППО зможуть ідентифікувати російські літаки.

«У прилеглих до Сирії районах над акваторією Середземного моря здійснюватиметься радіоелектронне придушення супутникової навігації, бортових РЛС і систем зв'язку бойової авіації, що атакує об'єкти на сирійській території», – резюмував Шойгу.

Нагадаємо, в ніч на 18 вересня російський літак-розвідник Іл-20 був збитий сирійськими ППО. Загинули 15 військових. У Росії заявили, що цей інцидент стався з вини Ізраїлю.

Президент Росії Володимир Путін назвав катастрофу літака Іл-20 ланцюгом випадкових обставин і пообіцяв у відповідь «кроки, які помітять усі».

Пізніше командувач ВПС Ізраїлю генерал-майор АМіК Норкін вилетів до Москви для обговорення інциденту. Під час переговорів він передав російській стороні дані про збитий літак.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: