Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Сергій Драюк

Читать на русском
Депутат від Народного фронту Сергій Драюк не провалився жодної обіцянки, і виконав шість з 13.

За рік до виборів пора підвести підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання і подивитися, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Кожен день «Слово і Діло» буде аналізувати рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться по всьому списку парламентаріїв. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбиралися, як працює Сергій Драюк (фракція «Народного фронту»).

Драюк пройшов до Верховної Ради в грудні 2014 року після того як низка депутатів були призначені на посади в новому уряді. В активі Драюка 13 програмних обіцянок, з яких він виконав вісім (62%) і жодної не провалив.

Сергій ДраюкНародний депутат України
Драюк пообіцяв посилювати соціальний захист тих, хто захищає ВітчизнуСказано 18 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Так, народний депутат виконав обіцянку сприяти в наданні житла сім'ям загиблих в ході антитерористичної операції. Він підтримував проекти державних бюджетів на 2016-2017 роки, де була закладена субвенція на виплату грошової компенсації за отримання житлових приміщень для сімей загиблих військових. У березні минулого року Драюк проголосував за законопроект «Про внесення змін до статті 4 закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм)», згідно з яким сім'ям загиблих в ході АТО надається державна підтримка в розмірі 50% вартості житла.

Перед виборами Драюк також обіцяв ввести обов'язкову перевірку декларацій чиновників, політиків, суддів. З 2016-му він підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році», згідно з яким особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ( народні депутати, чиновники, прокурори, судді) зобов'язані подавати електронну декларацію. Так що обіцянка виконана.

У 2015 році парламентарій підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції», який дозволив провести конкурс на посаду глави НАБУ і відповідно запустити роботу органу. Таким чином, Драюк виконав відразу два обіцянки – сприяти в створенні незалежного антикорупційного органу та ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом розкриття структури власності підприємств (відповідно до закону НАБУ має можливість займатися перевіркою бенефіціарів власників юридичних осіб).

Сергій ДраюкНародний депутат України
Драюк пообіцяв сприяти реформуванню армії та інших структур сектору безпеки і оборониСказано 18 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

П'ять обіцянок у Драюка залишаються в процесі виконання. Зокрема, в програмі він обіцяв не допустити скасування або скорочення субсидій малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг. Нардеп підтримує проекти держбюджетів, де закладені кошти на забезпечення субсидій, а також голосував за законопроект про справедливе призначення субсидій.

Також він обіцяв ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом зменшення кількості дозволів, контролюючих органів і перевірок. Поки Драюк тільки підтримав законопроекти з пакету «державного нагляду», які пом'якшують перевірки.

Подивитися, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про які ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок і якість їх виконання будь-яких політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Всі обіцянки чинних народних депутатів вже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожного обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...