Банки отримали доступ до кредитного реєстру

Читать на русском
Національний банк України з 1 вересня 2018 року надав банкам можливість отримувати інформацію з Кредитного реєстру.

Національний банк України з 1 вересня 2018 року надав банкам можливість отримувати інформацію з Кредитного реєстру.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомили у прес-службі регулятора.

Йдеться про інформацію стосовно боржників, умов кредитних операцій, виконання зобов'язань за такими операціями, класу боржників.

Інформація з реєстру Нацбанку надається банкам у режимі реального часу на безплатній основі.

За словами директора Департаменту банківського нагляду НБУ Наталії Дегтярьової, використання банками даних з кредитного реєстру сприятиме зниженню рівня кредитного ризику, формування конкурентного ринкового середовища, в якому добросовісні позичальники мають переваги перед недобросовісними.

У свою чергу це сприятиме підвищенню рівня безпеки банківських операцій і забезпечить позитивний вплив на надійність та стабільність банківської системи.

Відзначимо, що закон Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків набув чинності 4 березня 2018 року.

Відповідно до нього НБУ створив централізований Кредитний реєстр, в якому накопичується інформація про кредитні операції позичальників, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком.

З 1 січня 2019 року банки будуть зобов’язані використовувати інформацію з Кредитного реєстру НБУ для оцінки ризиків кредитування.

Нагадаємо, Національний банк України має намір встановлювати обмеження на окремі види операцій банку в разі визнання його системи управління ризиками неефективною.

Раніше Національний банк України посилив вимоги до організації захисту приміщень банків, у яких здійснюється робота з готівкою та іншими цінностями.

Також НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, що проходили стрес-тестування в рамках проведення щорічної оцінки стійкості в 2018 році.

НБУ пом'якшив вимоги до кредитних посередників банків.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал