Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олександр Долженков

Читать на русском
Олександр Долженков виконав лише одну обіцянку з 27 - підтримав законопроекти, спрямовані на енергоефективність країни.

За рік до виборів пора підвести підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання і подивитися, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Кожен день «Слово і Діло» буде аналізувати рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться по всьому списку парламентаріїв. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбиралися, як працює Олександр Долженков (фракція «Опозиційного блоку»).

Повинен був обраний до парламенту на виборах в листопаді 2014 року по загальнодержавному багатомандатному округу. За час своєї каденції він дав 27 обіцянок, з яких реалізував тільки одну (4%), а провалив – 12.

Єдина виконана обіцянка Долженкова стосується підвищення енергоефективності держави. У Верховній Раді в минулому році він підтримав три відповідні законопроекти – «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності».

З іншими програмними обіцянками у депутата далеко не все так добре. Як і його колеги по фракції «Опозиційного блоку» Долженков не розробив концепцію гуманітарного розвитку «Єдність в різноманітті», метою якої повинно було стати законодавче забезпечення організаційних основ духовного розвитку кожної людини. Не затвердив «Опоблок» також Національний план відродження Донбасу і Державну програму підтримки національних виробників.

Крім того, Долженков провалив популістську обіцянку «Опозиційного блоку» про збереження інфляції на рівні не більше 5%. Відзначимо, що рівень інфляції залежить від зовнішньо- та внутрішньоекономічних факторів, а не від законодавчої роботи народних депутатів.

Перед виборами нардеп пообіцяв сприяти процесу децентралізації влади. Рада прийняла ряд законопроектів, спрямованих на децентралізацію. Зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реформи міжбюджетних відносин)», вони дозволили почати в Україні процес фінансової децентралізації. Також були прийняті проекти законів «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про внесення змін до деяких законів України стосовно набуття повноважень сільських, селищних, міських голів» та інші. Однак фракція «Опозиційного блоку» і сам Долженков їх не підтримали, тому обіцянку провалено.

Ще 15 обіцянок у нардепа залишається в процесі. Зокрема, Долженков обіцяв, що після проходження в парламент «Опозиційний блок» скасує закон про люстрацію і пенсійну реформу. «У наступному скликанні Верховної Ради «Опозиційний блок» матиме достатнє представництво для того, щоб підвищити соціальні стандарти, які були незаконно заморожені чинним урядом. Ми також скасуємо пенсійну реформу, антиконституційний закон про люстрацію, через якого постраждали тисячі чиновників», – заявив він. Щодо скасування закону про люстрацію «Опоблок» не робив ніяких дій, а по пенсіях фракція зареєструвала законопроект, який повинен відновити «права і свободи певних категорій пенсіонерів». Він досі чекає розгляду.

Також Долженков пообіцяв ініціювати зміни до Кримінального кодексу щодо відповідальності за розпалювання міжрегіональної ворожнечі. Але ні вони, ні його колеги обіцяних змін поки не зареєстрували.

Подивитися, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про які ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок і якість їх виконання будь-яких політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Всі обіцянки чинних народних депутатів вже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожного обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал