У НАБУ підтвердили, що склали підозру Демчині

Читать на русском
В Антикорупційному бюро підтвердили інформацію про складання підозри першому заступнику глави української спецслужби.

Детективи Національного антикорупційного бюро дійсно склали проект підозри першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині.

Про це йдеться у відповіді відомства на запит журналіста «Слова і Діла».

«У відповідь на Ваш інформаційний запит та з огляду на суспільний резонанс та інформацію, поширену у ЗМІ, повідомляємо, що, дійсно, детективи НАБУ склали та направили 7 вересня 2018 року на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України», – зазначили в Нацбюро.

В НАБУ повідомили, що детективи в ході досудового розслідування з'ясували, що Демчина в період з 26 квітня 2015 року по 31 грудня 2016 року, не маючи попередньо отриманих доходів, які б дозволяли йому в подальшому заощадити грошові кошти для набуття активів у значному розмірі, придбав та забезпечив реєстрацію на членів своєї сім'ї активів на загальну суму щонайменше 3,76 мільйона гривень, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами. Тим самим він вчинив, за версією слідства, тяжкий корупційний злочин, передбачений ч. 3 ст. 368-2 КК України.

Також на сайті НАБУ йдеться, що вони повідомляють інформацію про підготовлену підозру Демчині, оскільки таємниця слідства вже була порушена і відповідною інформацією заволодів перший заступник голови СБУ. У Бюро додали, що детективи з'ясовують законність цих дій.

«За дивним збігом обставин це сталося практично одразу після направлення відповідних процесуальних документів на погодження до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – підкреслюють у Бюро.

Нагадаємо, перший заступник голови СБУ заявив, що НАБУ склало йому підозру.

Раніше директор Нацбюро Артем Ситник розповів про перебіг розслідування справи Демчини.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: