Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Анатолій Дирів

Читать на русском
Анатолій Дирів виконав лише 38 відсотків своїх обіцянок, ще п'ять запевнень у нього залишаються в процесі.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Анатолій Дирів (фракція «Народного фронту»).

Дирів пройшов до Верховної Ради за результатами виборів у листопаді 2014 року за виборчим округом №86 (Івано-Франківська область). Зараз він також обіймає посаду заступника голови парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. За час своєї каденції депутат дав 13 обіцянок, з яких реалізував 5 (38%), а 3 – провалив.

Анатолій ДирівНародний депутат України
Дирів планує побудувати школу в селі Крилос Галицького району Івано-Франківській областіСказано 11 січня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Не виконав Дирів свої програмні обіцянки. Зокрема, запевняв, що в першу чергу ініціює закон про децентралізацію влади. Однак за рік після складання присяги депутат не зареєстрував законопроектів, в яких би йшлося про децентралізацію.

Крім того, нардеп обіцяв залучити інвесторів для проведення на території краю пошуково-розвідувальних робіт нафтогазових родовищ. Але свого слова він не дотримав. У 2015 році були згорнуті проекти з компаніями Shell і Chevron, а в 2016-му – в Івано-Франківській області закрилися два нафтогазових родовища. Інформації про сприяння Диріва в питанні залучення інвесторів не було.

Впорався Дирів з обіцянкою законодавчо закріпити надання допомоги учасникам антитерористичної операції та їхнім сім'ям. У Раді він, зокрема, підтримав законопроекти «Про внесення зміни до статті 8 закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» (щодо зарахування мобілізованим військової служби для призначення пенсії на пільгових умовах)», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їніх дітей з метою отримання освіти», «Про внесення зміни до статті 11 закону України «Про соціальний і правовий захист військових і членів їхніх сімей» (щодо психологічної реабілітації військовослужбовців після виконання завдань у бойових умовах)».

Перед виборами парламентар також обіцяв домогтися законодавчого відновлення й реалізації стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію. Цю обіцянку він виконав, проголосувавши за законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості».

Анатолій ДирівНародний депутат України
Дирів пообіцяв добиватися ухвалення законів, спрямованих на розвиток АПКСказано 23 вересня 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

Минулого року в селі Станківці Івано-Франківської області відкрилася обіцяна Дирівим школа.

Ще п'ять обіцянок у депутата залишаються в процесі виконання. Так, Дирів має домагатись ухвалення законів, спрямованих на демонополізацію економіки. У 2015 році він проголосував за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України». Також підтримав законопроект, спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг. І виступив за включення до порядку денного проекту закону «Про демонополізацію та впровадження ринкових принципів функціонування спиртової галузі».

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...