Нацбанк підтвердив прогноз щодо інфляції

Читать на русском
НБУ підтвердив прогноз інфляції 8,9 відсотка на 2018 рік і відзначає посилення зовнішніх ризиків.

Національний банк України вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% в 2018 році, та її повернення до цільового діапазону наприкінці 2019 року й середньострокової мети 5% у 2020 році.

Про це повідомив регулятор, пише «Слово і Діло».

Відзначається, що подальше уповільнення інфляції стримуватиметься очікуваним підвищенням адміністративно регульованих цін і тарифів, спрямованим на наближення цін на газ на внутрішньому ринку до ціни імпортного паритету, в четвертому кварталі 2018 року. Зростання цін і надалі стимулюватиме стійкий внутрішній споживчий попит і високі інфляційні очікування.

Також в НБУ вважають, що в липні 2018 року споживча інфляція продовжила сповільнюватися – до 8,9% в річному вимірі, впритул наблизившись до цільового діапазону, встановленого Основними принципами грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокової перспективи: 6,5% ± 2 п. п. на кінець третього кварталу 2018.

За попередніми оцінками Нацбанку, в серпні інфляція також залишалася близькою до цієї позначки.

При цьому в НБУ вважають, що девальваційний тиск на гривню, що спостерігається з липня цього року, не позначиться істотно на динаміці інфляції. Річ у тім, що порівняно з гривнею більшість валют країн-основних торгових партнерів України за цей час знецінилася істотніше.

На думку регулятора, ключовою умовою зниження інфляції до встановленої мети залишається успішне продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), що дозволить отримати пов'язане фінансування від інших партнерів України. Це сприятиме зміцненню макрофінансової стабільності та стане позитивним сигналом для учасників ринку щодо подальшого просування в здійсненні реформ в Україні, додали в НБУ.

Нагадаємо, що раніше НБУ визначив цільовий рівень інфляції 5% із грудня 2019 року.

Також НБУ підвищив облікову ставку до 18% річних.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал