НБУ підвищив облікову ставку до 18% річних

Читать на русском
Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 18 відсотків річних із 7 вересня 2018 року.

Національний банк України підвищив облікову ставку до 18% річних.

Як пише «Слово і Діло», про це в четвер, 6 вересня, повідомили в Нацбанку, передає «РБК-Україна».

Зокрема, в НБУ вирішили підвищити облікову ставку до 18% річних із 7 вересня.

«Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 18% річних із 7 вересня 2018 року. Незважаючи на впевнене зниження інфляції з початку року, реалізація низки ризиків може в подальшому зашкодити цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в межі цільового діапазону в кінці 2019 року й досягти середньострокової мети 5% в 2020 році», – повідомили в Нацбанку.

Там також додали, що в липні споживча інфляція продовжила сповільнюватися – до 8,9% в річному вимірі, впритул наблизившись до цільового діапазону, встановленого основними принципами грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу.

За попередніми оцінками НБУ, в серпні інфляція також залишалася близькою до цієї позначки.

Водночас зазначається, що базова інфляція в липні сповільнилася до 8,8% в річному вимірі, що також очікувалося Національним банком. Утім, все ще високі значення базової інфляції свідчать про збереження істотного фундаментального інфляційного тиску.

Крім того, Національний банк вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% в 2018 році, її повернення до цільового діапазону наприкінці 2019 року й середньострокової мети 5% у 2020 році.

Нагадаємо, міжнародні резерви України впали на $520 млн.

Також повідомлялося, що НБУ очікує збереження дефляції в серпні.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал