Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Віталій Сташук

Читать на русском
Сташук збирався в Дарницькому районі столиці облаштувати київський Манхеттен і створити муніципальну міліцію. До кінця каденції він збирався надавати безкоштовну правову допомогу в окрузі.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Віталій Сташук ( фракція «Народного фронту»).

Сташук пройшов до парламенту в листопаді 2014 за одномандатним виборчим округом №212 (Київ, Дарницький район). Він дав лише 6 обіцянок, з яких три виконав (50%), а дві – провалив.

Віталій СташукНародний депутат України

Обидва невиконаних запевнення Сташука записані в його передвиборчій програмі і стосуються Києва. Він обіцяв ініціювати розробку плану з перенесення всіх адміністративних та бізнес-установ з центру столиці на лівий берег і таким чином створити «Київ-Сіті» в Дарницькому районі.

Однак, ставши нардепом, Сташук не подавав подібних ініціатив. До того ж, Генеральний план Києва досі знаходиться на стадії обговорення, і питання про перенесення ділового життя з центру столиці в спальний район не виносилося на громадські слухання.

Також нардеп не впорався з передвиборчим запевненням подати до Верховної Ради законопроект «Про муніципальну міліцію». У 2015 році в парламенті був зареєстрований проект закону «Про муніципальну варту», але Віталій Сташук не брав участі в його підготовці. Власних ініціатив на цю тему нардеп не подавав.

Відзначимо, що один обіцяний перед виборами законопроект, що стосується Києва, нардеп все-таки зміг зареєструвати. Правда, не зовсім про те, про що обіцяв. Сташук збирався внести на розгляд парламенту нову редакцію Закону України «Про столицю України – місто Київ», в якому буде передбачено створення моделі реального самоврядування, забезпечення фінансової і бюджетної самостійності, впровадження спрощеної системи місцевих опитувань, законодавче регламентування форм і способів звітності міської влади перед киянами.

У 2015 році він вніс до Ради проект змін до згаданого закону щодо відновлення районних рад.

Віталій СташукНародний депутат України
Сташук пообіцяв ініціювати розробку плану створення "Київ-сіті" на території Дарницького районуСказано 18 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Ще одне запевнення нардепа швидше виконав «Народний фронт», оскільки Сташук заявив, що фракція підтримає внесення до порядку денного президентського законопроекту про Антикорупційний суд. НФ не підвів, майже в повному складі підтримавши це рішення (не проголосували 8 нардепів).

Сташук, як і обіцяв, голосував за виключення Надії Савченко зі складу Комітету з питань національної безпеки і оборони.

Оскільки нардеп досить скупо роздавав обіцянки, то до кінця каденції за ним є тільки один «боржок» – передвиборча обіцянка надавати безкоштовну правову допомогу в окрузі.

З цього приводу Сташук повідомив «Слову і Ділу», що його приймальня народного депутата знаходиться за адресою: вул. Кошиця, 11, кабінет №209 (будівля Дарницької районної державної адміністрації). Прийом громадян проходить щосереди з 17:00 до 20:00 години.

У 2016 році безкоштовна юридична допомога громадянам його виборчого округу надавалася по середах за вищевказаною адресою. З 127 осіб, що побували на прийомах у 2015 році, 38 зверталися за отриманням безкоштовної юридичної допомоги.

Крім того, в 2017 році нардеп направив звернення до мера Віталія Кличка та його заступника Володимира Прокопіва, щоб з'ясувати причини зміни цільового призначення земельної ділянки на вул. Драгоманова, 31-з без урахування потреб жителів району.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...