PISA-2018: Гриневич упевнена, що Україна не посяде високе місце в рейтингу

Читать на русском
Лілія Гриневич переконана, що Україні не покаже особливих успіхів у межах міжнародного оцінювання учнів PISA-2018.
Слово і Діло

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич переконана, що Україна не посяде високе місце в міжнародному оцінюванні учнів PISA.

Про це міністр заявила в інтерв'ю «Слову і Ділу».

PISA –це програма міжнародного оцінювання учнів. Її метою є порівняти освітні системи близько 80 країн світу. Участь беруть 15-річні учні, оцінюється їхня компетентність у читанні, математиці та природничих науках. При цьому PISA перевіряє не рівень навчальних досягнень, а здатність використовувати знання і вміння, отримані в школі, в різних життєвих ситуаціях. Україна в 2018 році вперше проводила це дослідження.

Лілія ГриневичМіністр освіти і науки України
Гриневич зобов'язана вдосконалити систему оцінювання якості освітиСказано 14 квітня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

«Я б дуже хотіла, щоб ми мали можливість зайняти таке високе місце серед країн в рамках цього порівняльного дослідження, але, на жаль, впевнена, що цього не станеться. Знаєте, як правило, стан країн-учасників після отримання перших результатів дослідження можна охарактеризувати як PISA-шок. І нас це стан не обійде», – заявила Гриневич.

За словами міністра, більшість шкіл «сконцентровані на запиханні в дитину знань», а не стимулюють до творчості й пізнання, креативного мислення, яке допомагає вирішувати складні проблеми, а саме це перевіряє PISA.

«Однак я вірю в те, що PISA дасть нам ряд важливих переваг. Перше – це усвідомлення реального стану речей в українській освіті. Друге – PISA сьогодні дозволить нам порівняти себе з нами завтрашніми. Ми починаємо реформу – всі першокласники йдуть до новоъ української школи. Ми отримаємо результати PISA станом на початок змін, а також отримаємо результати внаслідок реформи. Це дозволить оцінити ефективність трансформацій», – підкреслила Гриневич.

Повною інтерв'ю з Лілією Гриневич читайте на нашому порталі.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки оприлюднило результати успішності ЗНО-2018.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...