Порошенко підписав закон про штрафи за несплату аліментів

Читать на русском
Президент Петро Порошенко підписав закон, яким посилюється відповідальність для недобросовісних платників аліментів.

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким посилюється відповідальність для недобросовісних платників аліментів.

Як пише «Слово і Діло», про це в середу, 25 липня, повідомляє прес-служба президента України.

Зазначається, що закон встановлює механізм притягнення до юридичної відповідальності боржників з аліментів і неплатників аліментів, які ухиляються від відбування призначеного стягнення.

Зокрема, передбачається, що несплата аліментів за 6 місяців тягне за собою виконання суспільно-корисних робіт терміном від 120 до 240 годин. У разі несплати аліментів на дитину з інвалідністю та тяжко хворої дитини така відповідальність передбачена за 3 місяці боргу.

Крім того, каратимуть також батьків, які ухиляються від обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У таких випадках передбачено попередження або штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення цього правопорушення тягне за собою стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин. Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт на строк до 10 діб.

Як повідомлялося, закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» Верховна Рада ухвалила 3 липня.

Нагадаємо, станом на початок травня в Україні за несплату аліментів у розшуку перебувають 8 тис. 778 українців.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал