Син Януковича продав «Донбасенерго» нардепу – ЗМІ

Читать на русском
Старший син Віктора Януковича Олександр продав Донбасенерго» народному депутату від Блоку Петра Порошенка Максиму Єфімову.

Старший син Віктора Януковича Олександр продав «Донбасенерго» народному депутату від «Блоку Петра Порошенка» Максиму Єфімову.

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на джерело на ринку, пише «Слово і Діло».

Чому справа про держзраду Януковича перетворюється на багатосерійний серіал?Оболонський районний суд 6 червня продовжив розгляд справи про держзраду Віктора Януковича. Напередодні свідки сторони захисту не з’явилися. Про ситуацію з недостовірними доказами та неявкою свідків на слухання говорили експерти.

«Операція була відкрита в червні й зараз перебуває на завершальній стадії оформлення», – говорить джерело.

За його словами, структурам Єфімова буде проданий весь пакет Януковича та його молодшого ситуативного бізнес-партнера Ігоря Гуменюка в «Донбасенерго» – 60,8% акцій. Наразі цей пакет оформлений на ПрАТ «Енергоінвест холдинг».

У 2016 році бенефіціарами «Енергоінвест холдингу» стали Андреас Церні (Греція) та Роберт Бенш (США). Справжнє ім'я Андреаса Церні – Андрій Чорний. Він є вихідцем з України і на енергетичному ринку сприймається в ролі вихованця господаря шахти ім. Засядька (Донецьк) Юхима Звягільського.

Своєю чергою Роберт Бенш відомий учасникам ринку в ролі представника інтересів Михайла Афендикова – американського бізнесмена українського походження, який володіє Cub Energy Inc, що контролює в Україні газовидобувні компанії «Куб-газ» і «Тисагаз».

На момент опосередкованого придбання мажоритарного пакету акцій «Донбасенерго» (в 2015-2016 роках) Церні та Бенш позиціонували себе в ролі нових господарів цієї енергокомпанії. Джерела видання стверджують, що вони були номіналами, які фронтували Олександра Януковича, що саме в той момент відчував максимальні проблеми зі збереженням контролю над своєю власністю в Україні.

Відзначається, що угода реальна й компанія дійсно вийшла з-під контролю Януковича. До цього придбання ключовим активом Єфімова в Україні був завод «Енергомашспецсталь» (Краматорськ), який він контролює в ситуативному партнерстві з «Росатомом».

Раніше НАБУ відкрило провадження через мільярди для компанії Ахметова.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал