Мюллер оприлюднив звіт про лобіювання Манафортом інтересів Януковича

Читать на русском
Американські прокурори опублікували кілька записки, в яких підтверджується лобіювання Манафортом інтересів Януковича.
Пол Манафорт

Колишній глава передвиборного штабу Дональда Трампа Пол Манафорт справді здійснював лобістську кампанію на користь колишнього президента України Віктора Януковича в США без реєстрації в якості іноземного агента.

Про це йдеться в документах, оприлюднених спецпрокурором ФБР Робертом Мюллером, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Bloomberg.

Прокурори з команди Мюллера оприлюднили дві записки, написані Манафортом, які, як вони кажуть, підтверджують, що він спрямував зусилля, щоб вплинути на законодавців США і ЗМІ на користь Януковича, пише видання.

Ці заяви ще більше ставлять під сумнів твердження Манафорта про те, що його лобіювання інтересів Януковича обмежувалося Європою. Ймовірно, вони зіграють центральну роль у судовому процесі Манафорта у Вашингтоні, який розпочнеться у вересні, за звинуваченням у тому, що він не зареєстрував своє зовнішнє лобіювання в Міністерстві юстиції США і що він відмив частину грошей, які йому надходили.

Вказується, що Манафорт як міжнародний політичний консультант організовував колишніх європейських політиків, відомих як група Габсбургів, щоб спробувати запобігти можливим санкціям проти України за позбавлення волі суперниці Януковича Юлії Тимошенко. Мюллер стверджує, що вони займалися лобіюванням у США з вересня 2012 року до 2014 року.

«Слова Манафорта говорять про хибність його заяв про те, що група Габсбургів була орієнтована на Європу», – стверджують прокурори.

Вони процитували проект записки від 22 квітня 2013 року, у якій Манафорт розписав Януковичу докладні відомості про те, як він організував зустрічі з членами конгресу у Вашингтоні.

«Наша взаємодія зі старшими посадовими особами державного департаменту приносить свої плоди», – писав Манафорт Януковичу.

«Ми задіяли десятки служб Конгресу, включаючи керівництво й усіх членів комітету із закордонних справ сенату і комітету в закордонних справах палати представників», - йдеться в записці.

Записка Манафорта Януковичу показала, що він прагнув активно залучати уряд США і Конгрес «з використанням стратегії, яку я побудував». Ключовим елементом цієї стратегії було відстоювання судового процесу і семирічного тюремного ув'язнення у 2011 році для Тимошенко, пише видання.

У записці Манафорт повідомив, що його кампанія Engage Ukraine зміцнить серед політиків США позитивні аспекти відносин між двома країнами.

Нагадаємо, Мюллер висунув нові звинувачення проти Манафорта.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал