У НБУ прокоментували рівень інфляції

Читать на русском
У Національному банку України (НБУ) заявили, що зниження інфляції за підсумками червня в річному вимірі було очікуваним, а її показник виявився трохи нижче траєкторії прогнозу, опублікованого в інфляційну звіті за квітень.

У Національному банку України (НБУ) заявили, що зниження інфляції за підсумками червня в річному вимірі було очікуваним, а її показник виявився трохи нижче траєкторії прогнозу, опублікованого в інфляційну звіті за квітень.

Про це повідомили в прес-службі регулятора, передає «Слово і Діло».

Друк купюри в 1000 гривень: навіщо це потрібно та чому не наважується НБУ?Україна отримає нові монети номіналом в 1 й 2 гривні в 2018 році, 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках. Про те, яку банкноту НБУ не наважується пустити в обіг, розповіли експерти.

«Це сталося в основному завдяки значному розширенню пропозиції продуктів харчування, в тому числі сирих, внаслідок більш сприятливих погодних умов і збільшення імпорту», ​​- відзначили в Нацбанку.

Крім того, на темпах зростання вартості імпортованих товарів, а також цін на товари і послуги зі значною імпортною складовою в собівартості сприятливо позначилося зміцнення обмінного курсу гривні.

При цьому, НБУ вказують, що інфляційний тиск залишається значним, перш за все в результаті стійкого споживчого попиту, який підтримують високі темпи зростання реальної заробітної плати.

Так, темпи зростання вартості послуг знизилися помірно (до 14% рік до року). Однак, активізація споживчого попиту зумовила прискорене зростання вартості деяких послуг (наприклад, туристичних послуг, послугу ремонту і т.д.).

У свою чергу уповільнення зростання цін на сировину, в тому числі з-за зниження світових цін, сприяло зниженню темпів зростання цін на вироби з м'яса і молочних продуктів, крім масла, на яке зберігався високий зовнішній попит.

У НБУ також нагадали, що оновлений прогноз інфляції на 2018-2020 роки буде оприлюднений 12 липня. Новий детальний макроекономічний прогноз буде опублікований в наступному випуску інфляційного звіту 19 липня.

Раніше Кабмін вніс у Раду бюджетну резолюцію на наступні три роки.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал