Комітет запропонував обмежити журналістам доступ до кулуарів ВР

Читать на русском
Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах.

Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах.

Про це йдеться у рішенні комітету про розгляд листа прес-служби Апарату парламенту щодо впорядкування роботи журналістів і технічних працівників ЗМІ, акредитованих при Верховній Раді, оприлюдненому 9 липня.

Похід журналістів у політику: чим це закінчитьсяЖурналіст-розслідувач Дмитро Гнап оголосив, що йде в політику. Він візьме участь у парламентських виборах. Висновками з цього приводу поділились експерти.

Зокрема комітет пропонує ініціювати робочу групи яка б розглянула кілька ініціатив зокрема і про те щоб напрацювати пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів, які визначають порядок доступу до відкритих пленарних засідань.

А зокрема пропонується прописати, що доступ на перший і другий поверхи кулуарів ВР матимуть народні депутати та «інші відвідувачі – представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, іноземних громадян та громадян України, допуск яких здійснюється за службовими посвідченнями, тимчасовими та гостьовими квитками».

На прохання УП підтвердити, що цим, власне, пропонується закрити доступ журналістам до кулуарів Ради в.о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник зазначив, що пропозиція комітету полягає в наступному:

«Прес-центр зробити на третьому, а не на другому. І потоки розділити так, щоб була частина кулуарів без журналістів. В буфет пропонували прохід без обмежень!» Водночас на прийнятті з нагоди Дня журналіста в червні 2018 року спікер Верховної Ради Андрій Парубій на пряме запитання журналістів, чи можливе обмеження доступу до кулуарів, запевняв, що «поки він – спікер парламенту, цього не буде».

Як повідомлялось, після інциденту, який стався 24 травня 2018 року в кулуарах Верховної Ради, парламент позбавив акредитації двох журналістів Юлію Махмуді (газета «Громадський вісник Києва») та Валерію Єгорову (газета «Flash on Time News»).

Також у парламенті заговорили про «встановлення нових більш чітких критеріїв» для позбавлення акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації. Колишня помічниця депутата Радикальної партії Сергія Скуратовського Валерія Єгорова, яка називає себе журналістом та керівницею ГО «Молодіжна перспектива» у травні 2018 року «прославилася» тим, що тицьнула у камеру журналіста, який її фотографував, середній палець.

Нагадаємо, у Раді Європи висловили стурбованість з приводу загрози свободі слова з боку України через законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері», який дозволяє досудове блокування сайтів.

Також стало відомо, що журналіст Гнап йде в політику.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал