Нардепи відмовилися розглядати блокування сайтів

Читать на русском
На засіданні в четвер, 5 липня, Верховна Рада не включила до порядку денного для розгляду законопроект про позасудове блокування сайтів.

На засіданні в четвер, 5 липня, Верховна Рада не включила до порядку денного для розгляду законопроект №6688 про позасудове блокування сайтів.

Як пише «Слово і Діло», «за» розгляд закону сьогодні висловилися загалом 158 народних депутатів.

Досудове блокування сайтів: український законопроект написаний під копірку з РосієюМожливість блокувати сайти без рішення суду приваблює не лише російську владу. Аналогічний законопроект чекає голосування у Верховній Раді. Ми вивчали, наскільки він перегукується із законодавством Російської Федерації.
  Проектом пропонується в Кримінальному процесуальному кодексі запровадити поняття «тимчасове блокування інформаційного ресурсу». Передбачено, що тимчасово блокувати інформаційний ресурс можна під час досудового розслідування за рішенням суду.

Юрій СтецьМіністр інформаційної політики України
Стець запевнив, що соцмережі «Одноклассники» і «Вконтакте» не блокуватимутьСказано 17 лютого 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

У виняткових випадках, коли є загроза для життя людей або здійснення іншого тяжкого злочину пропонується блокувати сайти за постановою прокурора або слідчого не більш ніж на 48 годин. У такому випадку прокурор або слідчий зобов'язаний негайно звернутися до суду з клопотанням про блокування ресурсу.

Блокування сайтів: що пропонують українцям та які зміни потрібніВерховна Рада включила до порядку денного законопроект про позасудове блокування сайтів. Оцінили ініціативу експерти.

Напередодні комітет ВР з питань нацбезпеки і оборони рекомендував парламенту ухвалити законопроект за основу та доопрацювати до другого читання з урахуванням практики ЄСПЛ і застосування Конвенції про основоположні права і свободи людини.

Раніше стало відомо, до чого може призвести дозвіл депутатів на блокування сайтів без рішення суду.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...