Азаров не зміг поновити собі пенсію

Читать на русском
Колишній прем’єр-міністр Микола Азаров остаточно не зміг поновити собі через суд виплати української пенсії.

Колишній прем’єр-міністр Микола Азаров остаточно не зміг поновити собі через суд виплати української пенсії.

Верховний суд 21 червня не задовольнив позов екс-посадовця, пише «Слово і Діло».

Скільки в Україні коштує доставити пенсію додомуПенсійний фонд минулого року заплатив Укрпошті 1,3 мільярда гривень за доставку пенсій додому.

«У задоволенні заяви ОСОБА_1 (Миколи Азарова – ред.), який діє через представника – ОСОБА_2 (адвоката Олександра Хоменка – ред.), відмовити», – постановила колегія.

Азаров оскаржував дії Пенсійного фонду щодо припинення виплати йому пенсії. Він також хотів змусити ПФУ поновити виплати та здійснювати їх через відділення «Укрпошти» за місцем реєстрації.

Азаров просив Верховний суд скасувати попереднє рішення суду, який не визнав незаконними дії Пенсійного фонду, а лише зобов’язав розглянути його заяву про поновлення виплат. Він також вважав, що суд неоднаково застосовував одні й ті самі норми права в таких справах. Однак колегія не погодилася з його доводами про інші справи й визнала, що підстав для перегляду рішення наразі немає.

Суд зазначив, що постанова є остаточною й оскарженню не підлягає. Однак провадження може бути поновлене «зі стадії, на якій було зупинене».

У вересні 2016 року віце-прем'єр Павло Розенко повідомив, що Подільський районний суд міста Києва зобов'язав Пенсійний фонд відновити нарахування й виплату пенсії Миколі Азарову. Однак пізніше суд пояснив, що не повертав пенсію колишньому прем’єру, який переховується в Росії.

Він визнав дії Пенсійного фонду незаконними й наказав розглянути заяву Азарова та ухвалити щодо неї рішення про те, чи варто виплачувати Азарову пенсію.

Пізніше Київський апеляційний адміністративний суд скасував це рішення й задовольнив лише одну вимогу екс-чиновника про необхідність розгляду його заяви. Вищий адміністративний суд України в 2017 році залишив таке рішення без змін.

Як відомо, Микола Азаров перебуває в розшуку.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал