Набув чинності закон про трансплантацію органів

Читать на русском
Згідно з законом, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього.

В Україні 24 червня набув чинності закон №2427-VIII «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Напередодні його опублікували в парламентському виданні «Голос України». Закон буде введений у дію з 1 січня 2019 року.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Трансплантація в Україні: що передбачає новий законВ Україні дозволили посмертне донорство за умови згоди людини. Що ще передбачає закон про трансплантацію – на інфографіці.

Згідно із законом, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. За бажання можна зробити позначку про це в паспорті/посвідченні водія. Своє рішення можна змінювати, дійсним буде лише останнє за датою.

Крім того, є можливість обрати довірену людину, яка після смерті оприлюднить згоду або заборону потенційного донора на трансплантацію його органів.

Якщо в базах даних немає ані позиції людини з приводу посмертного донорства, ані інформації про довірену людину, запитають у чоловіка/дружини померлої людини або одного з близьких родичів (діти, батьки, рідні брати/сестри). Якщо таких немає – в людини, яка поховає померлого. У разі смерті неповнолітнього, дозволу на трансплантацію питатимуть у батьків або в інших законних представників. Не будуть використовувати органів людини після її смерті, якщо вона за життя виступила проти або не дозволили родичі.

Закон забороняє вилучати анатомічні матеріали в загиблих ветеранів АТО та ООС; дітей-сиріт; визнаних недієздатними, а також людей, особа яких не встановлена. Не зможуть використовувати органи загиблого, якщо ні в кого спитати дозволу, проти суд, правоохоронці або судмедексперт.

Нагадаємо, Верховна Рада узаконила трансплантацію органів 17 травня.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал