Набув чинності закон про трансплантацію органів

Читать на русском
Згідно з законом, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього.

В Україні 24 червня набув чинності закон №2427-VIII «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Напередодні його опублікували в парламентському виданні «Голос України». Закон буде введений у дію з 1 січня 2019 року.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Трансплантація в Україні: що передбачає новий законВ Україні дозволили посмертне донорство за умови згоди людини. Що ще передбачає закон про трансплантацію – на інфографіці.

Згідно із законом, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. За бажання можна зробити позначку про це в паспорті/посвідченні водія. Своє рішення можна змінювати, дійсним буде лише останнє за датою.

Крім того, є можливість обрати довірену людину, яка після смерті оприлюднить згоду або заборону потенційного донора на трансплантацію його органів.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун пообіцяла, що найближчим часом між МОЗ та білоруськими клініками буде підписано контракти для трансплантаційСказано 21 травня 2018 р.Статус обіцянки: Не виконано

Якщо в базах даних немає ані позиції людини з приводу посмертного донорства, ані інформації про довірену людину, запитають у чоловіка/дружини померлої людини або одного з близьких родичів (діти, батьки, рідні брати/сестри). Якщо таких немає – в людини, яка поховає померлого. У разі смерті неповнолітнього, дозволу на трансплантацію питатимуть у батьків або в інших законних представників. Не будуть використовувати органів людини після її смерті, якщо вона за життя виступила проти або не дозволили родичі.

Закон забороняє вилучати анатомічні матеріали в загиблих ветеранів АТО та ООС; дітей-сиріт; визнаних недієздатними, а також людей, особа яких не встановлена. Не зможуть використовувати органи загиблого, якщо ні в кого спитати дозволу, проти суд, правоохоронці або судмедексперт.

Нагадаємо, Верховна Рада узаконила трансплантацію органів 17 травня.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...