Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Віктор Чумак

Читать на русском
Нардеп Віктор Чумак виконав майже половину своїх обіцянок. Однак не дотримав слова й не влаштовував мітинги кожен пленарний вівторок.
Віктор Чумак

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Віктор Чумак (позафракційний).

Чумак був обраний до Верховної Ради в 2014 році за виборчим округом №214 (Київ). Наразі він є заступником голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції. За час своєї каденції депутат дав 25 обіцянок, з яких 10 виконав (40%), а 4 – провалив.

У березні 2016 року Чумак заявив, що не братиме участі в жодних не передбачених законом сигнальних і повторних голосуваннях у Раді. «Всі мої наступні голосування проходитимуть виключно в рамках регламенту. В жодних не передбачених законом сигнальних, повторних, голосуваннях «для визначення потенціалу» я участь не братиму. Сенс голосування давно втрачений, якщо можна переголосовувати одне питання 28 разів поспіль», – заявив він. Однак категоричності депутата вистачило лише на два тижні, потім він не втримався й підтримав сигнальні голосування за законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регульованих ринків і деривативів)».

Минулого року Чумак пообіцяв кожного пленарного вівторка влаштовувати мітинг під парламентом із вимогою змінити виборче законодавство. Обіцяні мітинги нардеп влаштовував у період із 21 до 23 травня. Однак у вівторок, 6 червня, акція не відбулася, тому Чумак свою обіцянку провалив.

Низка виконаних обіцянок Чумака стосувалася роботи Національного антикорупційного бюро. Наприклад, він обіцяв, що зарплати працівників Бюро становитимуть близько 18 тисяч гривень. У підписаному президентом законі про забезпечення діяльності НАБУ передбачено, що найвища зарплата у відомстві складе 60,9 тисячі гривень, найнижча – близько 20,7 тисячі гривень. Крім того, депутат обіцяв, що штат НАБУ складе 700 осіб: «До Антикорупційного бюро входитимуть 700 осіб, центральний офіс буде розташований у Києві, також будуть 7 регіональних офісів». Директор відомства Артем Ситник підтвердив слова Чумака.

Віктор ЧумакНародний депутат України
Чумак пообіцяв подати до ВРУ свій проект закону про спецконфіскаціюСказано 6 вересня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Також депутат виконав програмну обіцянку домогтись ухвалення законопроекту про відкритий доступ до майнових реєстрів. У підсумку Чумак виступив одним зі співавторів законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», який передбачає, що персональні дані всіх реєстрів рухомого та нерухомого майна перебуватимуть у відкритому доступі. Рада схвалила цей документ, Чумак також виступив «за».

Ще 11 обіцянок у народного депутата залишаються в процесі виконання. Наприкінці травня Чумак пообіцяв балотуватися на посаду президента України. Однак пообіцяв зняти свою кандидатуру на виборах на користь Анатолія Гриценка, якщо той матиме перевагу під час опитування екзит-полів.

Чумак також обіцяв підтримувати зняття депутатської недоторканності з будь-якого парламентаря. Поки він із цією обіцянкою справляється. У березні депутат підтримав постанову про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Євгена Бакуліна. Аналогічні постанови він підтримав щодо Надії Савченко.

Віктор ЧумакНародний депутат України
Чумак пообіцяв підтримати Євгена Радченко на посаду члена ЦВКСказано 20 квітня 2018 р.Статус обіцянки: Виконано

Чумак також виступає за скасування свята 8 березня й пообіцяв проголосувати за відповідний законопроект. «Знаєте, в нас якось занадто багато свят, ми надто багато відпочиваємо», – пояснив він свою позицію.

У перспективі нардеп ще обіцяв підтримати запровадження візового режиму з Росією й надання українцям зброї.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...