Без квитанцій та підписів: НБУ спростив операції з обміну валют

Читать на русском
Національний банк України спростив проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Національний банк України спростив проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Про це повідомляє прес-служба НБУ у вівторок, 12 червня, пише «Слово і Діло».

Біткойн по-українськи: новий криптовалютний офшор для корупціонерів?Криптовалюти – не лише альтернатива всім світовим грошам, але й нові можливості для корупціонерів. Що думають робити з біткойном у світі та як він приживається в Україні – в матеріалі Олександра Радчука.

«Надалі вони (банки - ред.) будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом - документом, який друкується реєстратором розрахункових операцій (РРО). Відповідно, вони не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції. При цьому і банки, і фінансові установи не будуть вимагати підпис клієнта на чеку або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше ніж 150 тисяч гривень», - йдеться в повідомленні.

До сих пір банки повинні були оформляти два паперових примірники квитанції про здійснення валютно-обмінної операції - один для клієнта, один для зберігання в банку.

«По-друге, Національний банк надає можливість банкам і фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої... По-третє, у зв'язку з розвитком електронного документообігу та для сприяння поширенню безпаперових технологій банки і фінансові установи отримають можливість оформляти звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа», - додали в НБУ.

Зміни затверджені постановою правління НБУ.

Раніше Рада прийняла за основу законопроект Нацбанку про валюту.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал