В Україні запровадили обмеження для безпілотників

Читать на русском
Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до двох кілограмів.

Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до двох кілограмів.

Про це повідомив юрист Масі Найєм у Facebook з посиланням на оприлюднений Тимчасовий порядок використання повітряного простору України, пише «Слово і Діло».

Безпілотник США провів розвідку біля північних кордонів РФСтратегічні безпілотники цього типу, здатні перебувати в повітрі протягом 30 годин і літати на висоті до 18 тис.метрів.

Згідно зі встановленими правилами, польоти таких суден можуть здійснюватися без отримання дозволів та інформування різних відомчих органів, проте тепер вводиться ряд певних умов.

Зокрема польоти повинні виконуватися тільки вдень, забороняється літати над об'єктами під охороною, визначеними Міноборони, МВС, прикордонною службою, СБУ, Нацполіцією, Нацгвардією, УДО, іншими військовими і правоохоронними органами.

Також такі об'єкти не можуть літати над дорогами державного значення, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами палива, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин і т. д.

При цьому центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, а також залізні дороги державного і регіонального значення та лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями і СІЗО.

У документі також вказується про заборону польотів над «іншими важливими державними і потенційно небезпечними об'єктами», проте будь-яких уточнень не наводиться.

Згідно з тимчасовим порядком, над усіма перерахованими об'єктами буде можна літати, отримавши дозвіл від відповідного відомства, власника, адміністрації і т. д.

Заборона на польоти також стосується місць аварій і катастроф, зон поліцейських, АТО, спеціальних операцій і зон, «визначених для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона».

Порядок також визначає максимальну швидкість польоту безпілотників - 160 км/год; висоту польоту - 50 метрів; відстань від пілота - не більше 500 метрів; відстань від сторонніх осіб - не ближче 30 метрів (для тих, хто не досяг 12 років, - не ближче 50 метрів, для груп більше 12 осіб - не ближче 150 метрів);

У зоні АТО активізувалися безпілотники бойовиківДо опорних пунктів української армії на Донбасі прилітають відразу по три-чотири безпілотники бойовиків.

Зазначається, що тепер політ ДПВС повинен припинятися на вимогу представників правоохоронних органів або військових формувань, якщо вони вважають, що судно «загрожує інтересам національної безпеки або безпеки інших людей». Також пілот повинен на вимогу передати правоохоронцям «знятий з повітря матеріал для проведення його експертизи», стверджує він.

Раніше українські військовослужбовці знищили безпілотник бойовиків.

Також Росія наказала бойовикам знизити активність боїв на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: