Комітет визначився з двома кандидатами в аудитори НАБУ

Читать на русском
Антикорупційний комітет парламент нарешті визначив чергові дві кандидатури в аудитори НАБУ.

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції підтримав кандидатури Володимира Василенка та Томаса Фаєрстоуна в аудитори Національного антикорупційного бюро.

Таке рішення ухвалив парламентський комітет сьогодні, 6 червня, повідомляє «Слово і Діло».

Члени комітету більшістю голосів підтримали лише дві кандидатури: правозахисника-пенсіонера Василенка (13 голосів) та колишнього прокурора Сполучених Штатів Америки Фаєрстоуна (10 голосів).

Саме з цих двох кандидатур Верховна Рада обиратиме аудитора НАБУ від парламенту.

Як відомо, Василенко раніше працював суддею в міжнародному суді ООН та представником України в Раді ООН із прав людини. Кілька місяців тому його кандидатуру на аудитора НАБУ пропонував Олег Ляшко. У 2015 році він був делегований указом президента Петра Порошенка до Конституційної комісії разом з Михайлом Буроменським, обраним в аудитори НАБУ за квотою Кабінету міністрів.

Свою чергою Фаєрстоун є колишнім прокурором США, партнером компанії «Бейкер та Маккензі». Віе має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов'язаних із корупцією та відмиванням коштів. Був головним прокурором у справі щодо екстрадиції російського топ-посадовця Павла Бородіна до Швейцарії за звинуваченнями у відмиванні та розкраданні коштів. Працював із Магнітським. Фаєрстоуна рекомендували на посаду аудитора НАБУ посольство США, міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна та Інститут CEELI в Празі, який займається розвитком верховенства права.

Нагадаємо, спікер ВРУ Андрій Парубій розповів, коли парламент розгляне кандидатів на аудитора НАБУ.

Раніше нардепи не змогли домовитися про конкурс на аудитора НАБУ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал