Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Борислав Береза

Читать на русском
Нардеп Береза провалив програмну обіцянку домогтися покарання для депутатів, які не виконують свої передвиборчі обіцянки. Хоча загалом у нього досить високий рейтинг відповідальності.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Борислав Береза (позафракційний).

Береза був обраний за одномандатним округом №213 (Київ, Деснянський р-н) й у листопаді 2014 року отримав мандат народного депутата. За цей час він дав 39 обіцянок, з яких 19 виконав, а 9 – провалив. До нових виборів Березі потрібно встигнути втілити ще 12 запевнень. Зараз він виконав 49% своїх обіцянок.

Як це не смішно, але Береза провалив обіцянку домогтися покарання для нардепів, які не виконують свої передвиборчі обіцянки. Парадокс у тому, що він зафіксував свій намір у передвиборчій програмі.

«Гарантую надавати регулярні звіти та інформувати про свою діяльність у Верховній Раді України, а також домагатись ухвалення закону «Про відповідальність народних депутатів всіх рівнів за передвиборчі обіцянки», – записано в програмі Берези. Однак нардеп не ініціював жодного законопроекту з цього приводу.

Також Береза обіцяв, але не надіслав депутатські запити до Генпрокуратури та Міноборони про корупцію в зоні АТО. На своїй сторінці в Facebook він обурювався, що десантники скаржаться не на відсутність обмундирування чи умови служби, а на контрабандистів, які наживаються на війні.

«Хлопці говорять, що вони могли б стати мільйонерами. Але заробляти на війні вони гидують. А хтось не гребує. Писатиму запит до Генпрокуратури та МО. Відповідь оприлюдню», – пообіцяв нардеп, але замість запиту до зазначених відомствх надіслав депутатське звернення голові СБУ.

Ще одна обіцянка нардепа, пов'язана з оральною вакцинацією лисиць від сказу, так і залишилася невиконаною. Береза мав намір надіслати депутатський запит із питання доцільності виділення бюджетних коштів на «Програму оздоровлення території Запорізької області від сказу на 2017-2021 роки». На це передбачалося виділити 154 мільйони 329 тисяч 410 гривень. Нардеп повідомив «Слову і Ділу», що в Запорізькій облраді гроші на вакцинацію лисиць так і не виділили, тому він не став надсилати депутатський запит.

З 19 виконаних обіцянок нардепа більшість стосується активної позиції Берези під час голосування. Так, нардеп заявив, що закон про легалізацію грального бізнесу ухвалений не буде. В підсумку Рада відмовилася включити до порядку денного сесії урядові законопроекти про лотереї, казино та букмекерську діяльність. Проголосували 188 депутатів при 226 мінімально необхідних. Тому досі в гральній сфері діють закони джунглів.

Ще нардеп, як і обіцяв, подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонується запровадити відповідальність за кнопкодавство та прогули, а також зареєстрував законопроект, який істотно посилює покарання за порушення ПДР.

До кінця депутатських повноважень нинішнього скликання Березі потрібно встигнути виконати ще 12 обіцянок. Деякі плани нардеп ще цілком може встигнути здійснити. Так, цього тижня Рада збирається ухвалити в другому читанні законопроект про Антикорупційний суд, а Береза обіцяв, що голосуватиме проти, якщо проект не відповідатиме вимогам Венеційської комісії.

Також він обіцяв стовідсотково голосувати виключно персонально на засіданнях у парламенті України. Ще він має намір підтримати законопроект про легалізацію зброї, а також збирається балотуватися на посаду мера Києва.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Рік до виборів». Читайте, зокрема, як працюють:

Володимир Шкварилюк;

Олена Бойко;

Станіслав Березкін;

Сергій Валентіров;

Володимир Бандуров;

Юрій Шухевич;

Ігор Шурма;

Тарас Батенко;

Павло Балога;

Євген Бакулін.

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: