НАБУ перевірить рух коштів по рахунках фірм Ахметова

Читать на русском
В Антикорупційному бюро хочуть перевірити банківські рахунки двох фірм донецького олігарха Ріната Ахметова в рамках нового провадження.
Рінат Ахметов

У рамках досудового розслідування кримінального провадження про можливе зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП при ухваленні регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК» детективи НАБУ вирішили перевірити рух коштів по банківських рахунках компаній «ДТЕК Дніпроенерго» і «ДТЕК Східенерго».

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Детектив НАБУ в клопотанні зазначав, що посадові особи НКРЕКП в період 2016-2017 років ухвалювали регуляторні рішення на користь товариств енергетичного холдингу «ДТЕК», внаслідок чого було завдано тяжкі наслідки інтересам інших виробників електричної енергії. У Бюро підкреслювали, що постановами НКРЕКП від квітня і грудня 2016 року встановлено окремий алгоритм розподілу коштів між виробниками електричної енергії за відпущену електроенергію і проведення розрахунків за електричну енергію, спожиту вугледобувними підприємствами, в 2016 році, в результаті чого необґрунтовано надавалися переваги підприємствам енергетичного холдингу «ДТЕК».

За даними журналістів «Наші гроші», за такою схемою компанії енергетичного холдингу «ДТЕК» отримали понад 2 мільярди гривень.

Також у НАБУ додали, що державне підприємство «Енергоринок» на виконання зазначених постанов НКРЕКП здійснювало розрахунок за електроенергію в переважній більшості з виробниками електричної енергії «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Східенерго» і «ДТЕК Західенерго». Детектив уточнив, що розрахунок проводився на рахунки «ДТЕК Дніпроенерго» і «ДТЕК Східенерго» в банку ПУМБ. У Бюро просили надати доступ до документів банку ПУМБ, а саме до виписок про рух коштів по рахунках «ДТЕК Дніпроенерго» і «ДТЕК Східенерго».

Суд задовольнив клопотання.

Нагадаємо,у рамках розслідування формули «Роттердам плюс» НАБУ перевірило рух коштів компанії Ахметова.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...