Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Юрій Бабій

Читать на русском
Всі обіцянки нардепа належать до передвиборчої програми Народного фронту. Йому потрібно виконати ще 5 запевнень.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Юрій Бабій (фракція «Народного фронту»).

Народним депутатом Юрій Бабій став 27 січня 2015 року, після того, як Олександр Турчинов очолив Раду Національної безпеки та оборони, відмовившись від свого мандата. За час своєї каденції Бабій дав 13 обіцянок, з яких 7 виконав, а одну – провалив. Ще п'ять запевнень він або виконає, або провалить протягом року. Наразі рівень відповідальності нардепа становить 54%.

Всі 13 обіцянок Бабія, як виконаних, так і тих, що очікують свого здійснення, записані в передвиборчій програмі «Народного фронту». При цьому втілення в життя планів партії в нардепа прямо пов'язане з тим, як він голосував у Верховній Раді. Єдине провалене запевнення Бабія стосувалося допомоги в наданні необхідного медичного обслуговування учасникам бойових дій.

«Держава візьме на себе відповідальність як за надання необхідного медичного обслуговування, протезування своїм героям, так і за забезпечення житлом, надання соціальних гарантій сім'ям тих, хто загинув у боях за Україну», – записано в передвиборчій програмі «Народного фронту».

Однак, коли у Верховній Раді ухвалювалися зміни до закону про статус ветеранів війни, якими учасникам АТО надаються 20 різних видів пільг, у тому числі безоплатне отримання ліків, лікарських засобів, першочергове безкоштовне зубопротезування безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, Бабій не голосував.

Що ж стосується обіцянки про надання житла сім'ям загиблих під час АТО, то депутат голосував за всі законопроекти на цю тему. Також він підтримав більшість законопроектів, які підвищують соціальний статус і захист військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Підтримав Бабій і цілий блок антикорупційних обіцянок НФ, у тому числі намір запровадити обов'язкову перевірку декларацій чиновників, політиків, суддів.

«З метою більш ефективної протидії корупції партія ініціює оновлення антикорупційного законодавства та впровадження нових антикорупційних практик. Зокрема, створення незалежного антикорупційного органу з широкими повноваженнями, запровадження декларування чиновниками, політиками, суддями, працівниками прокуратури та іншими як доходів, так і витрат, з обов'язковою перевіркою цих відомостей, залученням громадськості до процесу антикорупційного моніторингу», – записано в програмі партії.

Нардеп голосував за законопроект, який зобов'язує держчиновників із 2016 року подавати електронні декларації. За недостовірні дані в них законом запроваджена кримінальна та адміністративна відповідальність. Також нардеп підтримав закон про створення в країні Антикорупційного бюро та подальші правки до цього документу.

Що ж стосується економічної частини в антикорупційному блоці програми «Народного Фронту», то тут Бабій не був настільки дисциплінованим і не голосував за законопроекти, що дають можливість спростити перевірки бізнесу та зменшити кількість органів контролю.

Нардепу належить виконати ще п'ять своїх передвиборчих обіцянок. Поки що нічого не зробив Бабій для того, щоб сприяти реформуванню армії та інших структур сектору безпеки та оборони.

Не дуже просунувся нардеп і в тому, щоб домогтися залучення міжнародних організацій і донорів до відновлення Донбасу. Бабій не голосував за ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, що передбачала відновлення основних інфраструктурних об'єктів територій Донецької та Луганської областей, зруйнованих війною.

Скандально відомий проект «Стіна» на кордоні з Росією безпосередньо асоціюється з НФ. Через брак грошей будівництво об'єкта заморожене. Депутати від НФ неодноразово намагалися знайти фінансування для «Стіни», в тому числі й ініціюючи зміни до Держбюджету. Бабій не голосував за ці законодавчі ініціативи.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Рік до виборів».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: