Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Тарас Юрик

Читать на русском
Нардеп дав загалом шість обіцянок, три з яких стосувалися ремонту шкіл. Також Юрик мав намір розвивати спортивну інфраструктуру в Тернопільській області, але не впорався із запевненням.
Тарас ЮрикСлово і Діло

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми вирішили подивитись, як працює нардеп Тарас Юрик (фракція партії «Блоку Петра Порошенка»).

Мажоритарник зі Зборова Тернопільської області Тарас Юрик став народним депутатом у листопаді 2014 року й за час своєї каденції дав шість обіцянок, з яких п'ять виконав, а одну – провалив. Тому в нього надзвичайно високий рейтинг відповідальності, який зараз становить 83%. Проте Юрик не потрапив до загального рейтингу «Слова і Діла», оскільки дав менш ніж 10 обіцянок.

Очоливши футбольне співтовариство Тернопільської області, Юрик пообіцяв створити Дитячо-юнацьку футбольну лігу в регіоні. Звертаємо увагу, що такі обіцянки не належать до компетенції народного депутата України, але ми фіксуємо їх для зваженої характеристики поведінки персони в публічному просторі.

Буквально через місяць після обіцяного Юрик повідомив, що було проведене перше організаційне засідання щодо створення окремої обласної Дитячо-юнацької футбольної ліги різних вікових груп. 12-13 червня 2017 року відбулася фінальна частина Дитячо-юнацької футбольної ліги Тернопільській області сезону 2016/2017 серед юнаків. Сам Юрик був присутній на нагородженні переможців.

Однак наступну спортивну обіцянку Юрик уже не подужав. Він запевнив, що до кінця 2017 року суттєво збільшить кількість об'єктів спортивної інфраструктури Тернопільської області.

«Звичайно, футбол не можна розвивати без належної спортивної інфраструктури. Як народний депутат доклався до того, щоб минулого року в чотирьох райцентрах (Козовій, Бережанах, Зборові та Підгайцях) були збудовані або реконструйовані спортивні майданчики зі штучним покриттям. А тепер, ставши на чолі футбольного господарства області, з подвійною енергією працюватиму й докладуся до того, щоб до кінця 2017 року суттєво збільшилася кількість об’єктів спортивної інфраструктури нашої області», – відзначив Юрик.

Незабаром він уточнив, що протягом року будуть збудовані 10 футбольних майданчиків зі штучним покриттям у кожному районному центрі Тернопільської області, а також будівництво спортивних залів і гребного каналу.

У Тернопільській облдержадміністрації нам повідомили, що протягом року були збудовані лише два футбольні майданчики: один – у Шумській ОТГ, другий – у селі Козова Козівського району. Навряд чи такий результат можна назвати істотним збільшенням кількості об'єктів спортивної інфраструктури.

З п'яти виконаних обіцянок Юрика три стосувалися ремонту шкіл у селах Ярчівці, Кабарівці та Зборові.

«Громади трьох населених пунктів – міста Зборів, сіл Кабарівці та Ярчівці – звернулися з проханням про допомогу. Я відвідав об’єкти, оглянув, поспілкувався з керівництвом шкіл, учителями. У кожному закладі є низка проблем, ми визначили найбільш нагальні питання, які потрібно вирішувати першочергово. Почнемо з тих об’єктів, які найбільш гостро потребують ремонту», – пообіцяв Тарас Юрик, уточнивши, що звертатиметься до Кабміну за виділенням коштів на ремонт із держбюджету.

У Зборівській районній адміністрації нам повідомили, що на ремонт Ярчівської школи за сприяння нардепа Юрика Кабмін виділив держсубвенцію в розмірі 116 тисяч гривень, на потреби Кабарівської школи – 360 тисяч гривень, на капітальний ремонт спортивної зали гімназії ім. Р. Завадовича в Зборові – 138 тисяч 224 гривні.

Одна обіцянка народного депутата стосувалася законотворчої діяльності. Юрик запевнив, що фракція БПП підтримає законопроект про окуповані території. Нардеп додав, що перед голосуванням потрібно обрати найкращий варіант проекту із запропонованих. Фракція БПП 114 голосами підтримала ухвалення проекту закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». Тому обіцянку Юрика вважаємо виконаною, однак відзначаємо, що сам нардеп не голосував за цю ініціативу.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші народні депутати, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Рік до виборів».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал