Проблеми антисемітизму в Україні немає – МЗС

Читать на русском
Міністерство закордонних справ рішуче спростовує будь-які інсинуації і звинувачення в нібито збільшенні проявів антисемітизму на території України.

Міністерство закордонних справ рішуче спростовує будь-які інсинуації і звинувачення в нібито збільшенні проявів антисемітизму на території України.

Про це повідомляє прес-служба відомства, пише «Слово і Діло».

Що не так із націоналістичним рухом в Україні?У Києві пройшов марш проти олігархів, організований націоналістичнихми партіями. Чи є потенціал у націоналістичного спрямування, розповіли експерти.

«Україна послідовно засуджує будь-які прояви нетерпимості або публічні антисемітські заклики, а правоохоронні органи розслідують і притягують до відповідальності кожного винного в таких правопорушеннях. Подібні ганебні провокації часто інспіровані кремлівським режимом, який за допомогою інструментів гібридної агресії намагається розхитати політичну ситуацію і вкотре кинути на Україну тінь антисемітизму», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в жовтні 2017 року Національна поліція викрила координоване з Росії злочинне угруповання, яке роками здійснювало напади на місця релігійного паломництва, пам'ятники архітектури та культові споруди, в тому числі здійснювало осквернення синагог.

«За даними моніторингової групи прав національних меншин неурядової організації Конгрес національних громад України, протягом 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку насильства на ґрунті антисемітизму, а за результатами опитування PEW Research Center, рівень антисемітизму в Україні є найнижчим в Центрально-Східній Європі», - зазначили в МЗС.

У відомстві також додали, що «відповідь України на будь-яку провокацію завжди буде чіткою і послідовною: невідворотність покарання для порушників і організаторів, справедливість і об'єктивні факти для тих, хто проводить політику маніпуляцій і пропаганди».

Нагадаємо, раніше в Конгресі США 56 членів парламенту висловили занепокоєння щодо повідомлень про «заперечення Голокосту» в Польщі та Україні, а також шануванням в Україні «нацистських колабораціоністів».

Президент Петро Порошенко заявляє, що влада рішуче реагуватиме на будь-які спроби посіяти ворожнечу через належність до іншого віросповідання, нації або культури.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: