РФ блокує розширення мандата ОБСЄ на всю ділянку українсько-російського кордону

Читать на русском
Організація з безпеки і співпраці в Європі (СММ ОБСЄ) продовжила мандат спеціальної моніторингової місії на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк».

Організація з безпеки і співпраці в Європі (СММ ОБСЄ) продовжила мандат спеціальної моніторингової місії на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк».

Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ, передає «Слово і Діло».

Карта ООС: ситуація на сході України на 3 травняСитуація на сході країни за станом станом на 06:00 3 травня 2018 року по даними РНБО України, прес-центру ООС, Міністерства оборони, журналістів і волонтерів.

При цьому МЗС розчароване блокуванням Росією розширення мандата місії на всю ділянку українсько-російського кордону.

«Підтримуючи продовження мандата місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк», Міністерство закордонних справ висловлює глибоке розчарування з приводу того, що Росія залишається єдиною в ОБСЄ, хто наполегливо блокує розширення мандату на всю ділянку кордону», - заявляють в МЗС.

Українська сторона зазначає, що обговорення на засіданні ради ОБСЄ питання присутності спостерігачів місії в пунктах пропуску на українсько-російському кордоні показало ізольованість Росії в небажанні забезпечити дієвий міжнародний контроль на кордоні.

«Такі дії Російської Федерації свідчать про її намір продовжувати поставки зброї, боєприпасів і військового обладнання, регулярних військ, найманців з метою підтримки терористичної діяльності на території України», - підкреслюється в повідомленні.

МЗС закликав Росію до неухильного виконання взятих на себе зобов'язань в рамках «мінських домовленостей», зокрема щодо забезпечення постійного моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ на тимчасово неконтрольованій ділянці російсько-українського державного кордону, а також створення зони безпеки уздовж кордону з Росією, що є критично важливим для деескалації ситуації та мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Раніше в ОБСЄ заявили, що обстріли бойовиків ставлять під загрозу роботу ДФС.

Нагадаємо також, що бойовики погрожували затримати патруль ОБСЄ на Донбасі.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: